Liečivá sila dychu ´Rebirting´

Rebirthing je technika holotropného dýchania spojená s prácou panvy. Dýcha sa do dynamickej hudby za podpory a sprievodu skúseného terapeuta-tky. Pri dýchaní môže dochádzať k uvoľneniu emócií, ktoré ste v sebe dlho potláčali. Niektorí ľudia sú vizuálni, iní nie, to je v poriadku. Pri týchto terapiách sa môžete dostať do minulých nevyliečných zážitkov, ktoré tu budete mať možnosť prepísať, opraviť. Terapeuti vám na tento účel vytvárajú bezpečný priestor plný láskyplného dotyku a všetkého, čo budete potrebovať,  Vždy pracujeme v plnej prítomnosti, v bezpečnom  priestore a s jasným zámerom.

Zmena, ktorú ucítite - objavný a hlboko liečivý zážitok

Otvoriť sa, prekonať obranné mechanizmy, uvidieť svoje oddelené časti, stretnúť sa s vlastnými emóciami, uvoľniť napätie, integrovať svoje súperiace časti. A ešte viac. Uvidieť svoje masky, nájsť časti seba, ktoré nedokážem sám odkryť, obnoviť komunikáciu s nimi.


Telo neklame. Telo vie.

Metódy:

 psychosomatika, bodywork, dychové techniky a psychoterapia

Psychosomatika je založená na predpoklade, že sa psychické napätie odráža v napätí telesnom. Jej základnou myšlienkou je, že naše potlačené emócie sa ukladajú v podobe energetických blokov v tele a ovplyvňujú jeho fungovanie. Napríklad bolesti chrbta nemusia byť nutne len zo sedavého zamestnania, ale môže ísť aj o telesné vyjadrenie toho, že si doslova "nakladáme príliš veľa na svoje bedrá", teda že pracujeme viac, ako zvládame.

Psychosomatika je niekedy je tiež označovaná za most medzi východnými náukami o vedomí a tele a západnej psychológiou. Pomáha poznať a uvolňiť energetické bloky a svalové napätie, ktoré si človek neuvedomuje. Je to kombinácia práce s telom, dychom a psychoterapeutickými metódami.

Na telo zameraná terapia teda pracuje hneď na troch úrovniach ľudského bytia - emocionálnej, telesnej i myšlienkovej. Rozum nás klame každý deň, ale naše telo nikdy neklame. Telo vždy vie, čo je pre nás najlepšie, je to len náš rozum, ktorý sa mu stavia do cesty a vytvára bariéry, ktoré sa ťažko prekračujú.

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Postupy sa líšia a vyplynú z našich spoločných rozhovorov, záleží s akými problémami prichádzate. Hlavným cieľom našej práce je uvoľnenie Vašich blokov, emócií a presvedčení.

Výsledkom je nadviazanie hlbokého spojenia s vlastným vnútrom, uvoľnenie Vášho životného potenciálu a smerovanie k zdraviu, radosti a vedomému životu.

Zážitky našich klientov

"Uľavilo sa mi hneď na niekoľkých úrovniach. Ďakujem vám, vaša práca je úžasná"- Jozef Kubinský"Asi 10 rokov som trpela závraťami, nikdy som nemohla ležať na zadnej strane hlavy. Po dvoch stretnutiach prišla veľká úľava a ja už v noci nepotrebujem mať dva veľké vankúše pod hlavou. Ďakujem."- Karolína Ujfalušiová"Tažko sa popisuje ten pocit po terapii. Ľahkosť , šťastie a pokoj. Moja myseľ bola v blaženosti a cítila som sa prepojená so Životom"- Jannette Hessbo"

Keď som mala päť rokov, takmer som sa utopila. Spadla som do horského potoka, bojovala som o život v silnom prúde. Toto bola jednu z mojich tráum, ktoré som dokázala transformovať na terapii Otvorenie.Keď som začala svoju cestu objavovania s Arupom, bola som vystrašená, plná strachu a úzkostí. Ale mala som v sebe nádej, že nájdem hlbší zmysel môjho utrpenia. Postupne sme odkrývali vrstvy emócií uložené v mojom tele.Na žiadnej inej terapii som nezažila tak hlboký pocit sebalásky. Som otvorenejšia voči vlastnému telu a dokážem spozorovať keď môj nervový systém začína prenášať stres do jednotlivých orgánov. Arup mi pomohol odomknúť moje väzenie bolesti a utrpenia, ktoré som si vytvárala svojim nevedomým správaním.A v mojej práci grafickej dizajnérky sa moje nové "Ja" prejavuje väčšou sebadôverou, radosťou a kreativitou."- Olívia Nováková"

Holotropné dýchanie pod vedením Tomáša a Lucie spája telo s dušou. Chcem určite oceniť túto skvelo zohratú dvojicu. Každý z nich do procesu vnáša niečo svoje a sú ako jin a jang so svojimi úžasnými energiami dokážu vytvoriť krásne bezpečné prostredie a nádherne Vás celým procesom previesť. Za tých 8x kedy som s Tomášom a Luciou absolvoval sedenia - individuálne ale aj skupinové. Som si uvedomil, že tento účinný a telu vlastný nástroj viete vnímať na rôznych úrovniach. 1. Na úrovni mysle ako účinný terapeutický nástroj na odstránenie blokov a tráum. Takisto ako skvelú stress-release techniku a ten najlepší biohack, ktorý dáte len s Vašim dychom. 2. Na úrovni tela si dokážete vytvoriť telu vlastné DMT a to vie vyvolať neskutočné procesy ovplyvňujúce tak ako myseľ, tak aj ducha. 3. Na spirituálnej úrovni, ak si to teda dovolíte , precítite úžasnú jednotu bytia a dotknete sa zdroja. Určite odporúčam hlavne pre ľudí, ktorí sa cítia odtrhnutí od svojej podstaty, prírody a našej matky Zem. Poprípade hľadajú skvelú psychohygienu, alebo nakopnutie k novým inšpiráciám a smerovaniu v živote.- Juraj Lovas

Cena

1 Terapeut - 70 EUR

2 Terapeuti - 140 EUR

Objednávky

Telefonicky na +421 948 18 99 33