Prihlasovací formulár a termíny na konci stránky

Sound Medicine  je zvukovou cestou skúmajúcou liečivé zvukové vibrácie z nástrojov ako krištáľové misky, tibetské misky, meditačná flauta, koshi, šamanský bubon a iné. Hudba sa dotýka nášho srdca a otvára nám dvere do vnútorného sveta. Pozývame vás na skupinovú meditáciu zvukom.  

Shamanic Journey  je imaginácia - vedený výlet do krajiny archetypov za účelom osobnej terapie. Je to hlboký spôsob, ako viesť vnútorný rozhovor a zistiť informácie ktoré cenzúrujúca časť mysle vytesňuje. Vnímanie, jasnosť a porozumenie sa prehlbujú každou cestou. Klient si rozvinie intenzívnejšie uvedomenie emócií a naučí sa, ako prijať všetko čo vidí na svojej ceste. Šamanské cesty sa prirovnávajú k hre na hudobný nástroj, pretože efektívne a úspešné zvládnutie techniky si vyžaduje veľa praxe. Tento proces prekračuje tradičné predstavy materialistickej reality a umožňuje čerpať poznanie a liečivú silu z hĺbok nášho bytia. 


Začíname zoznamovacím kruhom o 18:00hod preto nemeškajte a radšej si naplánujte príchod trošku skôr.  Súčasťou programu je  aj šamanská ceremónia s  indiánskou medicínou Rapé - dobrovoľné. O Rapé si prečítate v texte nižšie.  

Misky aj šamanské nástroje majú harmonizačný účinok na telo aj ducha, umožňujú vstup do hlbokých meditačných stavov. V súčasnej uponáhľanej dobe sú takéto stavy balzamom na dušu. Umožňujú nám úplne zrelaxovať.  Sú výbornou doplnkovou liečbou aj po traumatických zlomeninách a zraneniach, depresiách a rôznych typov neuróz a výborné sú aj na  odstraňovanie úzkostných stavov atď. Sama som si niečím podobným prešla. Pomáhajú nám sa uvoľniť, oddýchnuť si (od sveta aj od seba samých), vychutnať si stav bez myšlienok. Áaaach. Niektorým pomáhajú tzv. vystúpiť z ega, z programov, ktoré nám bránia vidieť čisto.


Sprievodcovia

*Lucia Jasna - 2 roky sa venuje na telo orientovanej terapeutickej práci so špecializáciu na hlbokú transformáciu tráum, blokov, úzkostí a iných psychosomatických problémov. Pri dýchacích terapiách mala možnosť vyskúšať si ako frekvenčné misky pôsobia na psychiku človeka a vďaka podpore ľudí okolo seba sa začala naplno venovať aj tomuto druhu liečenia.

Hostia:

**Tomáš Fodor - lektor, terapeut


***Pavol Štibliarik je hudobník, producent a tvorca videí. Niekoľko rokov sa venuje prepájaniu africkehého bubnovania, elektronickej a živej hudby s tradičnými folklórnymi nástrojmi. Má za sebou spirituálny výcvik a skúsenosti ako psychonaut.

Vypočujte si nahrávku Universal Unity z Rapé Ceremónie na Festivale Hippie Jam TU:


Účinky Zvukovo rezonančnej terapie:

 • Uvoľnenie stresu a napätia
 • Uvoľnenie pohybového aparátu, napätia svalstva
 • Harmonizácia tráviacich funkcií
 • Urýchlenie spomalenej krvnej a lymfatickej cirkulácie
 • Vyrovnanie psychiky
 • Posilnenie imunity
 • Zlepšenie dýchacieho aparátu
 • Zlepšenie schopnosti koncentrácie
 • Odstránenie bolestí hlavy
 • Zlepšenie práceschopnosti a odstránenie nadmernej vyčerpanosti
 • Spoznanie meditatívnych stavov

Účinky šamanských hudobných nástrojov

 • fungujú ako médium, ktoré pomáha navodiť zmenené stavy vedomia, tzv. tranz
 • majú očistný a uvoľňujúci účinok na naše pocity a emócie
 • uzemňujú
 • harmonizujú energetický systém a obnovujú rovnováhu-
 • a ďalšie

´Zvukové meditácie sú vždy neopísateľným zážitkom. Tóny misiek mi pomohli sa rýchlejšie dostať do hlbokej meditácie, spojenia so sebou a svojim vyšším ja. Okrem toho, že to je úžasná forma relaxácie, zvuky pôsobia na naše energetické dráhy a verím, že dokážu liečiť nerovnováhy v tele a chorobné stavy. Je to jedna z najlepších meditačných techník, ktorú som doteraz vyskúšala a vrelo odporúčam. Ten, kto raz vyskúša, už nebude chcieť prestať :-)´



Máme k dispozícii matrace na ležanie, deky aj vankúše aby sa vám pohodlne ležalo, prosím zberte si vlastné papuče. 


V prípade potreby volať na tel. číslo 0948 18 99 33.


Max. kapacita 15 ľudí, preto vás prosím o registráciu prostredníctvom formulára. Min. počet účastníkov pre konanie akcie: 5.


´Veľmi sa mi páčilo ako rezonovala kryštálová miska, bolo cítiť ako sa miestnosť v tej vibrácií trasie. Po doznení som cítil blažené ničím nedotknuté božské ticho, ktoré akoby jasne liečilo moju myseľ. Najsilnejší zážitok som mal s miskou a vedenou meditáciou o krkavcovi, ktorý sa v tej chvíli a neopakovateľnom tóne zahryzol do môjho tela. V momente sa aktivovala frekvencia vibrácie, v ktorej som sa kúpal ako Mojžíš v posvätnej rieke. Doslovne som sa stal fontánou energie liečivej sily, ktorá zo mňa vytryskla a celého ma obklopovala a umývala staré vzorce.   

Cena

20 EUR 

** Platí sa priamo na mieste konania. 


Na mieste bude nachystaný malý snack ale môžete si niečo priniesť aj so sebou, v priestore sa nachádza kuchynka.


Život domorodých obyvateľov je plný spevu. Ešte pred 100 rokmi to bolo u nás veľmi podobné, mamičky spievali každý večer uspávanku, spievalo sa pri driapaní peria, na svadbách, krstinách, oslavách, pri práci.. Tradičné kultúry po tisícročia používajú hlas na očistu, harmonizáciu a liečenie. Hlas je mostom spájajúcim vnútorný svet pocitov a vonkajší svet prejavu. Hlas je našim vysielačom, nástrojom ktorým môžeme prispieť do procesu tvorenia našou vlastnou vibráciou, túžbou. Dnešná kvantová fyzika vysvetľuje ako je to možné. Objavila, že pod ilúziou pevnosti a nehybnosti hmoty sa ukrýva bezbrehý oceán energie - cez seba sa prelievajúce vlny a vlnky bez začiatku a konca. Že záleží len na frekvencii konkrétnej vlny, či ju budme vnímať ako obraz, zvuku alebo informáciu... Budeme sa nalaďovať na našu vlastnú frekvenciu, čaká nás práca s vedomím, dychové a hlasové cvičenia. Učiť sa používať zvuk a spev ako nástroj k hľadaniu pôvodnej vesmírnej vibrácie v človeku. yoga-a-spiritual-practice Zámerom cvičení nie je dosiahnuť technickú dokonalosť. Nie je to snaha krajšie alebo lepšie spievať,ale zbaviť sa predsudkov a strachov ohľadne spevu. V daľšej časti večera budeme preskúmavať liečivý potenciál vlastného hlasu .


Rapé Ceremónia

Jemný a láskyplný rituál s indiánskymi medicínami vyrobenými indiánskymi kmeňmi v Južnej Amerike, dovezenými až k nám do strednej Európy za sprievodu skúsených terapeutov. Podľa nás sú tieto domorodé medicíny ako stvorené pre moderného človeka tejto uponáhľanej doby. V bezpečnom prostredí nám umožnia na chvíľu sa zastaviť a vychutnať si čaro momentu - pri ohníku (v lete) - sami so sebou alebo aj s priateľmi (môžete sa pridať a spievame). Počas ceremónií hráme ná nástroje a spievame, je to jednoducho stretnutie ľudí jednej krvnej skupiny. Rapé aj Sananga majú vlastnosti podporujúce zdravie na fyzickej, mentálnej i duchovnej úrovni, zbavujú nas strachu, vyjasňujú myseľ a tým nás sprítomňujú.

Rapé je popol z tabaku Mapacho s prímesami rôznych liečivých bylín

Rapé je posvätný, účinný, očistný a hlboko liečivý prostriedok, ktorý sa vyrába starodávnym a namáhavým procesom z tabakového listu a rôznych amazonských liečivých rastlín, stromov, listov, semien a ďalších prísad z pôvodných kmeňov. Každá odroda tabaku má liečivý zámer už pri výrobe, ktorý doň vkladá šaman.Tabak sa aplikuje bambusovou trubkou, zvyčajne do každej nosnej dierky samostatne. Je však možnosť použiť aj nástroj umožňujúci aplikáciu do oboch nosných dierok súčasne.Rapé čistí, usporadúva a vyrovnáva naše energetické pole.Niektoré odrody odstraňujú fyzické choroby a iné čistia myseľ. Otvárajú víziu, zbavujú nás fyzických, emocionálnych a duchovných chorôb. Koncentrujú sa na vnímanie a pomáhajú spojiť sa s univerzálnou energiou.

Všeobecne možno povedať, že aplikácia rapé má nasledujúce účinky: hlboko napomáha opätovnému zladenie a otvorenie všetkých vašich čakier, zlepšuje vaše uzemnenie, uvoľňuje akúkoľvek chorobu na fyzické, emocionálne, duševnej a duchovnej úrovni, otvára tretie oko, dekalcifikuje epifýzu, odstraňuje všetky duševné zmätky, uvoľňuje akékoľvek negatívne myšlienky, odstraňuje všetky negatívne entity, spája vás s vaším božským dychom a povznáša vaše spojenie s Duchom.


Upozorňujeme, že po aplikácii rapé sa môžete stretnúť s čistením, vracaním, pohyby čriev a zvýšenou tvorbou slín, čo je úplne normálna reakcia kedy sa z vášho energetického a fyzického tela uvoľňuje zablokovaná energie, toxíny a choroby. Je dobré mať po ruke vedierko, toaletný papier a pitnú vodu.


Každé rapé má iné vibrácie, iné vlastnosti, nesie inú informáciu, líšia sa v jemnosti a má veľmi odlišné účinky na energetické pole. Navyše potom čo si vybudujete hlbší vzťah s každým rapé, stane sa pre vás mocnou rastlinou učiteľkou, ktoré potom môžete klásť akékoľvek otázky alebo môžete ísť do každej posvätnej ceremónie s konkrétnym zámerom.


V priebehu obradu Ayahuasca sa u kmeňov Yawanawa, Kaxinawa-Huni kuin a Katukina (brazílskej domorodé kmene) bežne používa rapé s cieľom uvoľnení chorôb, rozpúšťaní zablokovaných energií, nachádzaní nových myšlienok a jasného pohľadu.


Kontraidikácie

Skúsenosť s Rapé nemusí byť vždy pozitívna. Môže nás bolieť sliznica, páliť oči dokonca to môže prejsť do stavu, keď nás bolí brucho, hlava alebo začneme zvracať. Rapé nesmiete užívať ak ste tehotná, dojčíte, máte vysoký tlak, kardiovaskulárne problémy, epilepsiu, trpíte schizofréniou alebo užívate antidepresíva.

Rapé ceremónia v bezpečnom a láskyplnom priestore, ktorý Lucka tvorí ,je úžasnou a veľmi silnou kombináciou pre liečenie duše a tela každého z nás. Ja osobne som mala dva veľmi intenzívne zážitky, vďaka ktorým následne započali procesy čistenia a transformácie celej mojej bytosti. Som za to veľmi vďačná ako Lucke ,tak sebe a celému vesmíru a veľmi túto medicínu odporúčam.(Miska Zelenková) 

Pre mňa veľmi intenzívny zážitok ktorý má vtiahol do prítomnosti a pomohol mi nazrieť na veci ktoré som cez svoju racionálnu myslel nevidela. Cením že som za týmto zážitkom nemusela vycestovať do zahraničia a tú atmosféru ktorú tento zážitok priniesol. Určite to nebola moja posledná Ceremónia.(Lucka) 

´Toto bola asi jedna z najsilnejších rape ceremónii, ktoré som v mojom živote zažila.... Dokonca sa mi vďaka prijatiu čarovnej bylinky rape, podarilo odblokovať nejaké moje silné bloky.... Pretože, pár dní po rape sa cítim oveľa viac šťastnejšie a uvoľnenejšie ako predtým.... Takže je to skvelá vec, najmä pre ľudí ktorý sa nevedia až tak prirodzene uvoľniť.... Pretože pre mňa je práve uvoľnenie jedna z najťažších vecí, ale od tejto ceremónii sa mi podarilo dovoliť cítiť uvoľnenie ale tak isto aj ďalšie iné emócie ktoré som predtým v sebe udupala.... Ale každopádne odporúčam vám zažiť tento silný zážitok.... Pretože nikdy neviete čo vás rape môže naučiť a mňa toho vždy naučí mnoho ´  (Kamila)

Ako nás nájdete

Centrum Transformácie sa nachádza v Bratislave, v mestskej časti Slavín, nad hradom.Adresa je V záhradách 2011/1811 02 Bratislava, zvoňte na zvonček a my vám prídeme otvoriť. Ak pôjdete MHD, tak vystúpte na zastávke Hummelova (smer od hradu) alebo Jančova (smer od Patrónky). Centrum sa nachádza na druhom poschodí 4 poschodového rodinného domu sivej farby so sivým plotom vedľa Bieloruskej ambasády. Spoznávacie znamenie vysoký smrek.

Prihlasovací formulár

Na prihlášky odpovedáme osobne, nemáme nastavené automatické odpovedanie, odpoveď čakajte od 1-4 dni od poslania prihlášky.   Skupinové akcie organizujeme popri našej bežnej práci, prosím buďte trpezliví. K mailom sa určite dostaneme včas aby ste min. 2 dni pred začiatkom konania mali potrebné info. Poprípade nám napíšte na FB: Lucia Jasna Glejteková alebo Tomáš Arup Fodor alebo zavolajte na 0948 18 99 33.