Sound Medicine je zvukovou cestou skúmajúcou liečivé zvukové vibrácie z nástrojov ako krištáľové misky, tibetské misky, meditačná flauta, koshi, šamanský bubon a iné. Hudba sa dotýka nášho srdca a otvára nám dvere do vnútorného sveta. Pozývame vás na skupinovú meditáciu zvukom. 


Nie sme profesionáli, hráme pre radosť. Hlavným cieľom stretnutí je oddýchnuť si v kruhu podobne mysliacich ľudí, pozdieľať svoje myšlienky a inspirovať sa tak na našich individuálnych cestách pri popíjaní bylinkového čaju. 


Začíname zoznamovacím kruhom o 18:30 preto nemeškajte a radšej si naplánujte príchod o 18:00 hod.  Zvukový kúpeľ trvá približne 1 hodinu. Môžete sa prihlásiť aj na  Šamanskú ceremóniu s medicínami Rapé a Sananga, ktorá prebieha pred Sound Medicine od 17:30 do 18: 30.  V prihlasovacom formulári prosím vložiť do poznámky ´Mám záujem aj o Ceremóniu´. Viac o našich ceremóniách a  medicínach TU.  Po skončení zvukového kúpeľa sa zas rozprávame v kruhu - dobrovoľné. 

Misky aj šamanské nástroje majú harmonizačný účinok na telo aj ducha, pomáhajú na dosiahnutie hlbokých meditačných stavov. V súčasnej uponáhľanej dobe sú takéto stavy balzamom na dušu. Umožňujú nám úplne zrelaxovať.  Sú výbornou doplnkovou liečbou aj po traumatických zlomeninách a zraneniach, depresiách a rôznych typov neuróz a výborné sú aj na  odstraňovanie úzkostných stavov atď. Sama som si niečím podobným prešla. Pomáhajú nám sa uvoľniť, oddýchnuť si (od sveta aj od seba samých), vychutnať si stav bez myšlienok. Áaaach. Niektorým pomáhajú tzv. vystúpiť z ega, z programov, ktoré nám bránia vidieť čisto.


*Lucia Jasna - 2 roky sa venuje na telo orientovanej terapeutickej práci so špecializáciu na hlbokú transformáciu tráum, blokov, úzkostí a iných psychosomatických problémov. Pri dýchacích terapiách mala možnosť vyskúšať si ako frekvenčné misky pôsobia na psychiku človeka a vďaka podpore ľudí okolo seba sa začala naplno venovať aj tomuto druhu liečenia.

**Michaela Janovská - 2 roky si rozširuje umeleckú zbierku hudobných nástrojov rôzneho druhu - od exotických až po liečivé. Venuje sa intuitívnej hre s cieľom preniknutia cez úrovne emocionality smerom k hĺbke nášho bytia prostredníctvom média - nástroja. Prácu s hudbou na rôznych frekvenčných úrovniach vníma ako širokospektrálnu liečivú silu, ktorá pracuje na vedomej aj nevedomej úrovni a ktorá pomocou hĺbkovej relaxácie dokáže otvárať srdcovú čakru a púšťať nepotrebné.

***Tomáš Fodor absolvoval Šamanský kurz s Johnom "Starwater" Hawkenom v roku 2010, vyše 6 rokov sa venuje na telo orientovanej terapeutickej práci so špecializáciu na hlbokú transformáciu tráum, blokov, úzkostí a iných psychosomatických problémov. 

Účinky Zvukovo rezonančnej terapie:

 • Uvoľnenie stresu a napätia
 • Uvoľnenie pohybového aparátu, napätia svalstva
 • Harmonizácia tráviacich funkcií
 • Urýchlenie spomalenej krvnej a lymfatickej cirkulácie
 • Vyrovnanie psychiky
 • Posilnenie imunity
 • Zlepšenie dýchacieho aparátu
 • Zlepšenie schopnosti koncentrácie
 • Odstránenie bolestí hlavy
 • Zlepšenie práceschopnosti a odstránenie nadmernej vyčerpanosti
 • Spoznanie meditatívnych stavov

Účinky šamanských hudobných nástrojov

 • fungujú ako médium, ktoré pomáha navodiť zmenené stavy vedomia, tzv. tranz
 • majú očistný a uvoľňujúci účinok na naše pocity a emócie
 • uzemňujú
 • harmonizujú energetický systém a obnovujú rovnováhu-
 • a ďalšie

Začíname kruhom o 18:30hod, preto prosím nemeškajte, radšej si naplánujte príchod už od 18:00 aby ste si pripravili miesto na ležanie.

Máme k dispozícii matrace na ležanie, zoberte si vlastnú deku, prípade vankúš aby sa vám pohodlne ležalo a papuče. 


V prípade potreby volať na tel. číslo 0948 18 99 33.


Max. kapacita 15 ľudí, preto vás prosím o registráciu prostredníctvom formulára. Min. počet účastníkov pre konanie akcie: 5.


Cena:

15 EUR - len Sound Medicine do 21hod
30EUR Sound Medicine + Ceremónia Rapé a Sananga

*Platí sa priamo na mieste konania. 


Na mieste bude nachystaný malý snack ale môžete si niečo priniesť aj so sebou, v priestore sa nachádza kuchynka.


Novinka!

Sound Medicine Night


Spánok lieči. A obzvlášť ten po meditácii. Užite si predĺžený zážitok liečenia zvukom. Prinášame Vám Sound Medicine Night s možnosťou prespania na matraci v spoločnej miestnosti alebo v menších samostatných izbách.

Súčasťou je Ceremónia s indiánskymi medicínami Rapé a Sananga a šamanská meditácia pod vedením Tomáša Fodora za sprievodu živých vibračných a šamanských nástrojov.


Lektori: Lucia Jasna, Michaela Janovská, Tomáš Fodor


Termíny:

piatok-sobota 5-6. November 

alebo sobota - nedeľa 20-21. November

Cena: 50 EUR osoba


Je možné sa zúčastniť aj bez prespania v priestore. Môžete spať doma a na druhý deň ráno sa vrátiť. 


Počet účastníkov je obmedzený, max. 20. Prosím prihlasujte sa pomocou prihlasovacie formulára na konci tejto stránky. Rozkliknite možnosti a vyberte vyhovujúce.


V Centre Transformácie sa nachádza jedna veľká spoločná miestnosť a 3 ďalšie miestnosti, kuchynka, kúpelňa  s WC a samostatné WC. Celý priestor máme k dispozícii, preto budeme mať dostatok súkromia. Program:

Prvý deň:

18:00 - 19:00 Uvítací kruh

19:00-20:00 Ceremónia Rapé alebo Sananga (dobrovoľné)

20:00-21:00 Šamanská meditácia (Tomáš Fodor)

21:00-22:00 Večera (vlastné jedlo alebo si objednáme donášku)

22:00-23:00 Sound Medicine (vibračné a šamanské nástroje, Lucia a Miška)

Druhý deň

09:00-10:00 Raňajky (bude k dispozícii kaša s ovocím)

10:00-12.00 Alchémia hlasu * (liečenie hlasom, Tomáš)

12:00 - 13: 00 Záverečný kruh

* Život domorodých obyvateľov je plný spevu. Ešte pred 100 rokmi to bolo u nás veľmi podobné, mamičky spievali každý večer uspávanku, spievalo sa pri driapaní peria, na svadbách, krstinách, oslavách, pri práci.. Tradičné kultúry po tisícročia používajú hlas na očistu, harmonizáciu a liečenie. Hlas je mostom spájajúcim vnútorný svet pocitov a vonkajší svet prejavu. Hlas je našim vysielačom, nástrojom ktorým môžeme prispieť do procesu tvorenia našou vlastnou vibráciou, túžbou. Dnešná kvantová fyzika vysvetľuje ako je to možné. Objavila, že pod ilúziou pevnosti a nehybnosti hmoty sa ukrýva bezbrehý oceán energie - cez seba sa prelievajúce vlny a vlnky bez začiatku a konca. Že záleží len na frekvencii konkrétnej vlny, či ju budme vnímať ako obraz, zvuku alebo informáciu... Budeme sa nalaďovať na našu vlastnú frekvenciu, čaká nás práca s vedomím, dychové a hlasové cvičenia. Učiť sa používať zvuk a spev ako nástroj k hľadaniu pôvodnej vesmírnej vibrácie v človeku. yoga-a-spiritual-practice Zámerom cvičení nie je dosiahnuť technickú dokonalosť. Nie je to snaha krajšie alebo lepšie spievať,ale zbaviť sa predsudkov a strachov ohľadne spevu. V daľšej časti večera budeme preskúmavať liečivý potenciál vlastného hlasu .


Ako nás nájdete

Centrum Transformácie sa nachádza v Bratislave, v mestskej časti Slavín, nad hradom.Adresa je V záhradách 2011/1811 02 Bratislava, zvoňte na zvonček a my vám prídeme otvoriť. Ak pôjdete MHD, tak vystúpte na zastávke Hummelova (smer od hradu) alebo Jančova (smer od Patrónky). Centrum sa nachádza na druhom poschodí 4 poschodového rodinného domu sivej farby so sivým plotom vedľa Bieloruskej ambasády. Spoznávacie znamenie vysoký smrek.

Prihlasovací formulár