Šamanské ceremónie v Bratislave

Jemný a láskyplný rituál  v prírode s indiánskymi medicínami vyrobenými indiánskymi kmeňmi v Južnej Amerike, dovezenými až k nám do strednej Európy. Podľa nás sú tieto domorodé medicíny ako stvorené pre moderného človeka tejto uponáhľanej doby. V bezpečnom prostredí nám umožnia na chvíľu sa zastaviť a vychutnať si čaro momentu - pri ohníku -  sami so sebou alebo aj s priateľmi. Rapé aj Sananga majú vlastnosti podporujúce zdravie na fyzickej, mentálnej i duchovnej úrovni, zbavujú nas strachu,  vyjasňujú myseľ a tým nás sprítomňujú.  


Vitajte v Oáze pokoja - našej zelenej záhrade  Dúbrav.ka pod lesom na okraji Bratislavy a predsa s pocitom, že ste sa zrazu ocitli niekde úplne mimo civilizácie.  Ceremónie vedie Lucia  ´Libélulla´Jasna s pomocníkmi. Táto skúsenosť vás umožní nám prežiť zážitok pravého  JA, ktorý si odnesiete domov. 


Na ceremóniu sa môžu objednať muži aj ženy vyplnením prihlasovacieho formulára na konci tejto stránky.  Ceremónia môže byť súčasťou pravidelných ženských kruhov ´Živien v meste´ (len ženy) a býva pevnou súčasťou Druidsko-šamanskej cesty. (muži aj ženy). 


Skupinové stretnutia prebiehajú v lete v Záhrade v Dúbravke, v zime a v prípade zlého počasia v Centre Transformácie na Slavíne.


Novinka: Súčasťou Ceremónie bude aj Šamanský pohyb na uvoľnenie stredu a napätia a rozvibrovanie buniek v tele - nachystáme sa tak na ďalšiu prácu. 

+ Meditácia pod vedením Tomáša Fodora po ceremóníi so Sanangou


Pozrite si video - Ceremónia Rapé s Klárinkou Živou Lesní ako sprievodcom pri mojej Ceremónke počas Druidskej cesty 14.7.2021 na silovom mieste Kamenné tváre.

Nežné a láskavé vedenie..a láskyplné zakončenie..

Rapé 

Popol z tabaku Mapacho s prímesami rôznych liečivých bylín

Rapé je posvätný, účinný, očistný a hlboko liečivý prostriedok, ktorý sa vyrába starodávnym a namáhavým procesom z tabakového listu a rôznych amazonských liečivých rastlín, stromov, listov, semien a ďalších prísad z pôvodných kmeňov. Každá odroda tabaku má liečivý zámer už pri výrobe, ktorý doň vkladá šaman.Tabak sa aplikuje bambusovou trubkou, zvyčajne do každej nosnej dierky samostatne. Je však možnosť použiť aj nástroj umožňujúci aplikáciu do oboch nosných dierok súčasne.Rapé čistí, usporadúva a vyrovnáva naše energetické pole.Niektoré odrody odstraňujú fyzické choroby a iné čistia myseľ. Otvárajú víziu, zbavujú nás fyzických, emocionálnych a duchovných chorôb. Koncentrujú sa na vnímanie a pomáhajú spojiť sa s univerzálnou energiou. 

Viac informácií o histórii, užívaní Rapé a kontraindikáciách si prečítajte na nasledujúcej stránke: https://www.herbal-store.cz/clanek/91/rape/

Učínky Rapé:
 • prečisťuje telo a nahromadené negativní energie
 • uvoľňuje a prečisťuje zablokované čakry
 • uvoľňuje, zlepšuje vyjadrenie a pochopenie našich emócií
 • pomáha riešiť naše vnútorné bloky, ktoré bránia  prúdeniu energie tým, že prečisťujeme emocionálnu a psychickú stránku nášho tela
 • rozjasňuje myseľ a otvára nám naše vnútro
 • pokročilejším užívateľom se môžu zjavovať vízie

Účinky sa líšia podľa jednotlivých druhov, najznámejšie druhy Rapé a ich účinky:

Aké Rapé momentálne používame pri našich ceremóniách:

Nech ti slnko znesie novú energiu každý deň, 

nech ťa mesiac uzdravuje každú noc, 

nech dážď odnesie preč tvoj strach, 

nech vietor priveje novú silu do tvojho bytia. 

Nech kráčaš nežne po zemi a vidíš jej krásu 

každý deň svojho života.

                                                      Apačské príslovie

Sananga

Štipľavé očné kvapky

Pre tradičných amazonských domorodcov je Sananga silnou očnou medicínou používanou na ostrenie nočného videnia. Pre súčasné hľadača duchovného uzdravenia však Sananga znamená viac než len pomoc s nočným lovom. Tieto silné očné kvapky, ktoré sa u kmeňov Kaxinawa a Matsés v Brazílii často používali pred ayahuascovými obrady, majú liečivú silu, ktorá je skôr energetická než fyzická, a ktorá má schopnosť zvýšiť duchovný vhľad do myslí tých, ktorí ju používajú. Sananga je účinná medicína a hoci si môžete aplikovať Sanangu sami bez toho aby ste podstúpili riadený obrad, je dôležité nájsť si dobrý zdroj kvalitnej Sanangy a vopred sa oboznámiť s jej správnym používaním. 

Vlastnosti podporujúce zdravie

Vo fyzickom kontexte:

 • hlboko čistí oči,
 • zaostruje zrak, rozširuje rozsah videnia a zdôrazňuje farby,
 • zvyšuje vnímavosť,
 • zlepšuje fungovanie očí so zrakovým postihnutím, zápalom, sivým zákalom, glaukómom a AMD.

V mentálnom kontexte:

 • zlepšuje koncentráciu,
 • čistí myseľ od prebytočných myšlienok,
 • upokojuje silné emócie,
 • pomáha vstúpiť do stavu meditácie a prehlbuje ho.

V duchovnom kontexte:

 • posilňuje kontakt s vlastným interiérom a intuíciou,
 • zvyšuje sebauvedomenie,
 • čistí na energetickej úrovni a pomáha pri práci na uvoľňovaní blokád.

Cena

 Cena v prípade skupinovej  ceremónie : 30 Eur/osoba

Cena za individuálnu ceremóniu na silovom mieste v Krasňanoch: 50 Eur


Max. počet 10 ľudí, prosím registrujte sa čo najskôr pomocou formulára na konci tejto stránky. 

V cene je ovocie a malé občerstvenie, po skončení obradu si môžete vychutnať vegánsku pomazánku alebo teplé jedlo (polievka). 

 Najbližšie termíny´skupinových ceremónií:

streda 15. septembra 2021, 17-22 hod

sobota  25. septembra 2021, 14-22 hod

*Presný čas začiatku záleží od počtu prihlásených (časová dotácia 1hod na účastníka), tak aby sme končili o 22:00.

 

Program:

Otvárací zoznamovací kruh (prosím nemeškajte, budeme vás musieť čakať)

Šamanský pohyb - Tomáš Fodor

Ceremónia Rapé - Lucia Jasna

Ceremónia Sananga - Lucia Jasna

Meditácia - Tomáš Fodor

Večera

Zdieľací kruh pri ohni, spev hra na nástroje


Počas ceremónií budeme hrať na nástroje (šamanské bubny, hrkálky, gitara..) Prosím zoberte si vlastné nástroje ak máte. 


Pokyny:

Prosím v deň akcie nerobte žiadne náročné aktivity. Odporúčame naplno sa sústrediť na nadchádzajúcu udalosť dňa. Rapé je jemná ale silná medicína, rátajte s tým, že po absolvovaní rituálu môžete byť unavení, malátni. Je to preto, že má detoxikacný účinok. Preto si vyhraďte dosť času na integráciu a už si v ten večer nič neplánujte. Na ďalší deň si tiež neodporúčame plánovať náročnejšie aktivity. Je lepšie prepájať sa s medicínkou v pokoj najlepšie v prírode, vyhradiť si dosť času na seba. Pretože vy si to zaslúžite.


Strava:

Pred ceremóniou aj počas nej a hlavne po nej sa hydratujte, tzn. pite veľa čistej vody. Pre doplnenie minerálnych solí môžete piť aj kokosovú vodu (dôležité predovšetkým v letných mesiacoch). Medicíny nie je vhodné kombinovať s alkoholom. Jedzte striedmo, iba ľahkú vegánsku stravu, ovocie. 2-3 hod pred začatím nejedzte vôbec. Budeme mať nachystané ovocie a pochutiny. Po ceremónii budete mať k dispozícii pomazánky aj varené jedlo za dobrovoľný príspevok. Alebo si môžete priniesť vlastné jedlo. 


Ubytovanie:

V komunitnej záhrade Dúbrav.ka máme 2 poschodovú chatu, v prípade záujmu sa môžete nahlásiť na prespanie (kapacita cca 6 miest).  Ak by ste chceli prespať, doneste si prosím deku, karimatku a spacák.


Miesto konania akcie:


V lete v prípade pekného počasia prebiehajú ceremónie na silovom mieste ´Kamenné tváre´v lese nad Krasňanmi. V tom prípade sa stretávame na Včelej lúke pod Horárňou krasňany. Na mage nájdete Bufet pod Horárňou Krasňany aj horáreň. Lúka sa nachádza medzi  nimi.


V prípade menej priaznivého počasia sa stretávame na našej záhrade v Dúbravke kde sa môžme v prípade dažďa alebo chladného počasia ukryť v chate. 


Presnú adresu s mapkou a inštrukciami ako sa ku nám dostanete, vám pošleme po vyplnení registračného formulára na konci tejto stránky. 


Fotky z predošlých ceremónií

Prihlasovací formulár 

Prosím vyplňte pravdivo všetky povinné polia. Tieto informácie sú dôležité aby sme predišli prípadným komplikáciám. 

Ak nemáte žiadne skúsenosti, môžeet ma  kontaktovať na lglejtekova@gmail.com alebo 0948 18 99 33 pre osobný rohovor.