Šamanské ceremónie v Bratislave

Jemný a láskyplný rituál  s indiánskymi medicínami vyrobenými indiánskymi kmeňmi v Južnej Amerike, dovezenými až k nám do strednej Európy za sprievodu skúsených terapeutov.  Podľa nás sú tieto domorodé medicíny ako stvorené pre moderného človeka tejto uponáhľanej doby. V bezpečnom prostredí nám umožnia na chvíľu sa zastaviť a vychutnať si čaro momentu - pri ohníku (v lete) -  sami so sebou alebo aj s priateľmi (môžete sa pridať a spievame). Počas ceremónií hráme ná nástroje a spievame, je to jednoducho stretnutie ľudí jednej krvnej skupiny. Rapé aj Sananga majú vlastnosti podporujúce zdravie na fyzickej, mentálnej i duchovnej úrovni, zbavujú nas strachu,  vyjasňujú myseľ a tým nás sprítomňujú.  


Skupinové stretnutia prebiehajú v lete v Záhrade v Dúbravke, v zime a v prípade zlého počasia v Centre Transformácie na Slavíne.

Ono sa ti nie len hovorí, ale je to tak - priťahuješ si bytosti podobných vibrácií. Lucka si pritiahla nás a my ju. Všetci čo sme sa na rituáli zišli sme ako rodina. Hoci zmes úplne neznámych ľudí spočiatku, no v priebehu ceremónie sme sa stali rodinou. Spájali nás bubny, spev, aj zámer a s každým kto si práve prechádzal rituálom čistenia sme túto posvätnú činnosť prežívali s úctou a v prepojení. A k tomuto všetkému nás priviedla Lucka s Tomášom. Lucka svojou skúsenosťou so šamanskou posvätnou medicínou a jej prístupom vedomej duše dopomáha doprevádzať všetky bytosti hľadajúce cestu. A to je nádherný zážitok! 

 Michaela

Po prvom vdychnuti nastal silny pokoj takmer okamzite. Uvolnenie celeho tela a pocit rozsirenia, pocit beztiaže. Su to neopisatelne pocity slovami. Po chvili som zacitila, akoby zo mna nieco odchadzalo. Nieco opustalo. Od hlavy smerom nadol az do zeme. Viac krat po sebe. Po druhom vdychnuti sa pocit pokoja upevnil este vacsmi. Uz nic neodchadzalo. Naopak, ukotvovalo sa. Bol to intenzivny a silny mysticky zazitok. Dakujem, ze som bola sucastou. Dakujem Lucke, ze tento ritual zorganizovala ❤ 

Lucka

Pozrite si video - Ceremónia Rapé s Klárinkou Živou Lesní ako sprievodcom pri mojej Ceremónke počas Druidskej cesty 14.7.2021 na silovom mieste Kamenné tváre.

Popol z tabaku Mapacho s prímesami rôznych liečivých bylín

Nežné a láskavé terapeutické vedenie..a láskyplné zakončenie..

Rapé 

Popol z tabaku Mapacho s prímesami rôznych liečivých bylín

Rapé je posvätný, účinný, očistný a hlboko liečivý prostriedok, ktorý sa vyrába starodávnym a namáhavým procesom z tabakového listu a rôznych amazonských liečivých rastlín, stromov, listov, semien a ďalších prísad z pôvodných kmeňov. Každá odroda tabaku má liečivý zámer už pri výrobe, ktorý doň vkladá šaman.Tabak sa aplikuje bambusovou trubkou, zvyčajne do každej nosnej dierky samostatne. Je však možnosť použiť aj nástroj umožňujúci aplikáciu do oboch nosných dierok súčasne.Rapé čistí, usporadúva a vyrovnáva naše energetické pole.Niektoré odrody odstraňujú fyzické choroby a iné čistia myseľ. Otvárajú víziu, zbavujú nás fyzických, emocionálnych a duchovných chorôb. Koncentrujú sa na vnímanie a pomáhajú spojiť sa s univerzálnou energiou. 

Všeobecne možno povedať, že aplikácia rapé má nasledujúce účinky: hlboko napomáha opätovnému zladenie a otvorenie všetkých vašich čakier, zlepšuje vaše uzemnenie, uvoľňuje akúkoľvek chorobu na fyzické, emocionálne, duševnej a duchovnej úrovni, otvára tretie oko, dekalcifikuje epifýzu, odstraňuje všetky duševné zmätky, uvoľňuje akékoľvek negatívne myšlienky, odstraňuje všetky negatívne entity, spája vás s vaším božským dychom a povznáša vaše spojenie s Duchom.


Upozorňujeme, že po aplikácii rapé sa môžete stretnúť s čistením, vracaním, pohyby čriev a zvýšenou tvorbou slín, čo je úplne normálna reakcia kedy sa z vášho energetického a fyzického tela uvoľňuje zablokovaná energie, toxíny a choroby. Je dobré mať po ruke vedierko, toaletný papier a pitnú vodu.

Každé rapé má iné vibrácie, iné vlastnosti, nesie inú informáciu, líšia sa v jemnosti a má veľmi odlišné účinky na energetické pole. Navyše potom čo si vybudujete hlbší vzťah s každým rapé, stane sa pre vás mocnou rastlinou učiteľkou, ktoré potom môžete klásť akékoľvek otázky alebo môžete ísť do každej posvätnej ceremónie s konkrétnym zámerom.

V priebehu obradu Ayahuasca sa u kmeňov Yawanawa, Kaxinawa-Huni kuin a Katukina (brazílskej domorodé kmene) bežne používa rapé s cieľom uvoľnení chorôb, rozpúšťaní zablokovaných energií, nachádzaní nových myšlienok a jasného pohľadu.


Každé rapé má iné vibrácie, iné vlastnosti, nesie inú informáciu, líšia sa v jemnosti a má veľmi odlišné účinky na energetické pole. Navyše potom čo si vybudujete hlbší vzťah s každým rapé, stane sa pre vás mocnou rastlinou učiteľkou, ktoré potom môžete klásť akékoľvek otázky alebo môžete ísť do každej posvätnej ceremónie s konkrétnym zámerom.


V priebehu obradu Ayahuasca sa u kmeňov Yawanawa, Kaxinawa-Huni kuin a Katukina (brazílskej domorodé kmene) bežne používa rapé s cieľom uvoľnení chorôb, rozpúšťaní zablokovaných energií, nachádzaní nových myšlienok a jasného pohľadu.

Viac informácií o histórii, užívaní Rapé a kontraindikáciách si prečítajte na nasledujúcej stránke: https://www.herbal-store.cz/clanek/91/rape/

Učínky Rapé:
 • prečisťuje telo a nahromadené negativní energie
 • uvoľňuje a prečisťuje zablokované čakry
 • uvoľňuje, zlepšuje vyjadrenie a pochopenie našich emócií
 • pomáha riešiť naše vnútorné bloky, ktoré bránia  prúdeniu energie tým, že prečisťujeme emocionálnu a psychickú stránku nášho tela
 • rozjasňuje myseľ a otvára nám naše vnútro
 • pokročilejším užívateľom se môžu zjavovať vízie

Účinky sa líšia podľa jednotlivých druhov, najznámejšie druhy Rapé a ich účinky.

Stiahnite si dokument s popismi účinkov jednotlivých druhov Rapé, ktoré máme momentálne k dispozícii. 

Nech ti slnko znesie novú energiu každý deň, 

nech ťa mesiac uzdravuje každú noc, 

nech dážď odnesie preč tvoj strach, 

nech vietor priveje novú silu do tvojho bytia. 

Nech kráčaš nežne po zemi a vidíš jej krásu 

každý deň svojho života.

                                                      Apačské príslovie


Sananga

Štipľavé očné kvapky

Pre tradičných amazonských domorodcov je Sananga silnou očnou medicínou používanou na ostrenie nočného videnia. Pre súčasné hľadača duchovného uzdravenia však Sananga znamená viac než len pomoc s nočným lovom. Tieto silné očné kvapky, ktoré sa u kmeňov Kaxinawa a Matsés v Brazílii často používali pred ayahuascovými obrady, majú liečivú silu, ktorá je skôr energetická než fyzická, a ktorá má schopnosť zvýšiť duchovný vhľad do myslí tých, ktorí ju používajú. Sananga je účinná medicína a hoci si môžete aplikovať Sanangu sami bez toho aby ste podstúpili riadený obrad, je dôležité nájsť si dobrý zdroj kvalitnej Sanangy a vopred sa oboznámiť s jej správnym používaním. 

Vlastnosti podporujúce zdravie

Vo fyzickom kontexte:

 • hlboko čistí oči,
 • zaostruje zrak, rozširuje rozsah videnia a zdôrazňuje farby,
 • zvyšuje vnímavosť,
 • zlepšuje fungovanie očí so zrakovým postihnutím, zápalom, sivým zákalom, glaukómom a AMD.

V mentálnom kontexte:

 • zlepšuje koncentráciu,
 • čistí myseľ od prebytočných myšlienok,
 • upokojuje silné emócie,
 • pomáha vstúpiť do stavu meditácie a prehlbuje ho.

V duchovnom kontexte:

 • posilňuje kontakt s vlastným interiérom a intuíciou,
 • zvyšuje sebauvedomenie,
 • čistí na energetickej úrovni a pomáha pri práci na uvoľňovaní blokád.

Cena

 Cena v prípade skupinovej  ceremónie : Dobrovoľný príspevok, min. 15 Eur/osoba ale môžte podľa pocitu prispieť aj viac :)

Cena za individuálnu ceremóniu 50 Eur

Minimálny počet účastníkov pre konanie akcie: 5 ľudí 

Max. počet 10 ľudí, prosím registrujte sa čo najskôr pomocou formulára na konci tejto stránky. 

Event je bez jedla, môžete si zobrať vlastné občerstvenie.

V Centre je možné aj prespať.


 Termíny

piatok  3. december 2021, 18:00 - 22:00

piatok 10. december 2021, 18:00 - 22:00


Ceremónie v zimnom období prebiehajú v Centre Transformácie na Slavíne, adresa v sekcii Kontakt

Počas ceremónií budeme hrať na nástroje (šamanské bubny, hrkálky, gitara..) Prosím zoberte si vlastné nástroje ak máte. Pokyny:

Pokyny k ceremónii Rapé na stiahnutie TU:


Prihlasovací formulár 

Prosím vyplňte pravdivo všetky povinné polia. Tieto informácie sú dôležité aby sme predišli prípadným komplikáciám. 

Ak nemáte žiadne skúsenosti, môžeet ma  kontaktovať na lglejtekova@gmail.com alebo 0948 18 99 33 pre osobný rohovor. 


Fotky z predošlých ceremónií