Šamanská cesta 02-03.október 2021

 ´Labyrint sveta a raj Srdca´ 

Na čo sa môžete tešiť:


  • pobyt na silových miestach
  • rituál transformácie strachu, vedenú imagináciu
  • energetické cvičenia
  • spanie na chate pod lesom
  • teplú večeru a raňajky
  • cermónia s indiánskymi medicínami ´Rapé´ a ´Sananga´(voliteľné, môžete workshop absolvovať aj bez toho)
  • hru na hudobné nástroje pri ohníku (bubny, chrastítka a pod. - prineste si svoj bubon alebo hudobný nástroj,ktorý máte doma)
  • Tislogi - telesné cvičenie severoamerických indiánov
  • a ďalšie
Silové miesto Biele skaly asi 40 minút chôdze od záhrady Dúbravka
Silové miesto Biele skaly asi 40 minút chôdze od záhrady Dúbravka

Pozývame Vás na očistno-sebaspoznávací víkend pod vedením Lucie Jasny a Tomáša Fodora.

Lucia Jasna aktívne pracuje so silovými energetickými miestami a praktikuje liečebno-meditačné techniky sebaspoznávania na týchto miestach. Napája sa na strážcov - bytosti, ktoré jej pomáhajú pri odvzdávaní učení, ktoré sa zachovali v podobe informácií v skalných prírodných útvaroch.

Tomáš Fodor absolvoval Šamanský kurz s Johnom "Starwater" Hawkenom v roku 2010, vyše 6 rokov sa venuje na telo orientovanej terapeutickej práci so špecializáciu na hlbokú transformáciu tráum, blokov, úzkostí a iných psychosomatických problémov.

Tešia sa na vás lektori Lucia Jasna a Tomáš Fodor
Tešia sa na vás lektori Lucia Jasna a Tomáš Fodor

Môžete sa tešiť na krásny pobyt v prírode s výbornou dostupnosťou pre deti aj dospelých. Zároveň sú to miesta v utajení pred bežnými turistami (mimo turistických chodníkov), ktoré vás umožnia zabudnúť na hluku a stres Bratislavy. Kamenné ceremoniálne miesta našich predkov podporujú vnútorné vnímanie a liečenie.

Navštívime silové miesta Biele skaly a Psie skaly, kde sa budeme učiť rozšírovať svoje vedomie do okolitej prírody, necháme na seba vplývať očistnú a posilňujúcu energiu týchto magických miest...

Veľmi silným energetickým miestom je aj Sandberg, kde sa nachádzajú pieskovcové skalné útvary pretože na týchto miestach bolo kedysi dávno more...je možné tu nájsť skameneliny morskýchh živočíchov ale aj napojiť sa na dávnu múdrosť našich predkov. Prejdeme sa bosky po piesku až k Labyrintu, kde budete môcť požiadať o splnenie svojich zámerov. Na planine pod jakyňou vás bude Tomáš sprevádzať vedenou ´Šamanskou cestou´ a energetickými šamanskými cvičeniami.

Budeme používať hudobné nástroje na vzývanie miestnych síl a živlov hudobnými nástrojmi a spoločným Ómovaním a spevom.

Pieskový masív Sandberg, kedysi tu bolo more...
Pieskový masív Sandberg, kedysi tu bolo more...

Pochod lesom v cca rádiuse okolo 5km okolo bodu stretnutia, dokopy okolo 7-10 km chôdze, vhodné aj pre tehotné ženy a malé deti.

Celistvé vnímanie Prírody ma naplňuje dvojakým údivom - údivom zo stretnutia s iným než ľudským svetom aj údivom nad tým, ako môžeme tak vytrvalo tento svet prehliadať a vďaka tejto neprozreteľnosti poškodzovať. 

V skupine aj samostatne budeme komunikovať, prekladať a zdieľať jej odkazy. Budeme sa učiť taký spôsob vyjadrovania, ktorý podporuje vedomé zapojenie našich zmyslov do okolitého prostredia. Jazyk, ktorý nevytyčuje hranice medzi ľudským a mimo-ľudským svetom, ale ktorý je rovnako živý ako krajina, ktorú opisuje. Budeme objavovať taký spôsob vyjadrovania, ktorý naše vnímanie krajiny nezachytí, ale skôr pomôže nášmu vedomiu nasledovať jej premeny. V priamej skúsenosti je prírodný svet zažívaný ako "vnímajúci, pozorný a pozorujúci ". Keď priznáme nášmu okoliu vnímavosť, naše vlastné vnímanie fyzického prostredia sa mení. Vtáky, stromy, dokonca aj rieky a kamenie začnú vystupovať ako živé, komunikujúce bytosti. Pozorovanie rastlín, vnímanie, ako nás obklopuje a prestupuje nebo, sledovanie mravčích chodníčkov, dotýkanie sa kameňov či rozprávanie príbehov. Sú to veci tak jednoduché a skromné, a pritom zásadne utvárajúce naše vnímanie miesta, vo ktorom žijeme. 

Ľudia sú prispôsobení pre vzťah. Oči, pokožka, jazyk, uši a nozdry - to všetko sú brány, ktorými naše telo prijíma výživu. Táto krajina hlasov, operené a parohaté telá, voľne plynúce prúdy - tieto dýchajúce tvary sú našou rodinou, bytosťami, s ktorými sme spojení, s ktorými bojujeme, trpíme aj oslavujeme. Po väčšinu existencie nášho ľudského druhu sme udržiavali vzťahy s každým aspektom zmyslového prostredia, vzájomne si vymieňali možnosti s každou premenlivou formou, s každou povrchovou textúrou a chvejúcou sa entitou, na ktorú sme sa zamerali. (David Abram) 

Pri západe slnka bude možnosť zúčastniť sa ceremónie s indiánskou medicínou Rapé (dobrovoľné) pri ohni na záhrade Dúbrav.ka.  Rapé je hnedý prášok, hlavnou zložkou je Mapacho (tabak) s prímesou rôznych byliniek atď. Čistí detoxikuje fyzické aj emočné telo, napája nás na prírodu a živly, umoľnuje priechod myšlienok, sprítomňuje, harmonizuje, otvára nás liečeniu a napája nás na nás samých a svoje poslanie na tejto zemi Gayi. Viac o Rapé TU.

Labyrint pod skalou
Labyrint pod skalou

Cena: 133 EUR

Prihlasovanie pomocou formulára Záloha 33 EUR. 

+ zašlite nám zálohu 33 EUR na číslo účtu: SK05 0200 0000 00380243 2255.

Vstup do jaskyňe kde cítime prítomnosť draka - napojíme sa na jeho dračiu silu
Vstup do jaskyňe kde cítime prítomnosť draka - napojíme sa na jeho dračiu silu

Približný harmonogram: (časy sa môžu meniť v závislosti od veľkosti skupiny)

Sobota:

10:00 Stretnutie na mieste Záhrada Dúbrav.ka (prosím nemeškajte, začneme zoznamovacím kruhom, museli by sme na vás čakať a tým by sa posunul celý harmonogram, radšej si naplánujte príchod o 9: 30)

10:00-11:00 Úvodný zoznamovací kruh

11:00- 12:00  Presun lesom na silové miesto Biele Skaly 

12:00- 13 :00 Rituál na transformáciu strachu

13:00 - 14:00 Obed (doneste si vlastný suchý obed)

14:00 -16:00  Cvičenia na celistvé vnímanie prírody

16:00 - 17:00 Návrat na záhradu

17:00 - 18: 00 Prestávka

18:00 - 22:00 Ceremónia ´Rapé´,  Meditácia, Večera, Bubnovačka pri ohni, večera (teplá polievka).


Nedeľa:

8:00-8:30 TISLOGI - telesné cvičenie severamerických indiánov

9:00 - 10: 00 Raňajky (teplá kaša s ovocím)

10: 00 - 10: 30 Presun na Sandberg (spolujazda autami)

10:30 - 11:00 Presun k Labyrintu

11:00 - 12:00 Rituál vstupu do Srdca 

12:00 - 13:30 Stretnutie s autentickým Ja

13:30 - 14:00 Prestávka na obed

14:00 - 15:00 Záverečný zdieľací kruh

15:00 Koniec  

Kamenné tváre rozprávajú príbehy o prekonaných strachoch
Kamenné tváre rozprávajú príbehy o prekonaných strachoch

Navštívime niekoľko kamenných zoskupení v okolí Dúbravskej Hlavice (Dúbravka) a pieskové duny a planinu Sanderg nad Devínskou novou Vsou. Toto územie bolo kedysi obmývané morom a preto tu budete môcť cítiť veľmi očistnú energiu mora a prímorskej fauny a flóry. Nejde o náročné šľapanie ale pripravte sa na chodenie do mierneho kopca ale zvládnu to aj ne-turisti. Budeme pracovať s dychom. Veľa času strávime priamo na liečivých kameňoch v rôznych oddychových (meditačných či liečebných polohách). Časy presunov budeme prispôsobovať potrebám kruhu, nebudeme sa ponáhľať. Suché obedy (aj na sobotu aj na nedeľu si zoberte prosím vlastné. V sobotu po ceremónií, budeme mať pre vás nachystanú výdatnú polievku a v nedeľu ráno teplé raňajky (kaša s ovocím). Prosím v predvečer očistného dňa ani na mieste nepožívajte žiadne alkoholické nápoje. 

Pretože v októbri bude už chladnejšie, rozhodli sme sa, že nebudeme spať vonku ale ubytovanie budeme mať v chate na záhrade Dúbravka. Máme k dispozícii 2 izby. Kapacita cca 10 osôb. Na chate máme studenú vodu, elektrinu, wc voku a la kadibudka. Nie sú tam postele, preto si prosím zoberte karimatku a spacák. Ak aby predsalen niekto chcel prespať vonku na silovom mieste - napr. blízke Biele skaly, prípadne okolo ohňa v záhrade, je to možné. Je možné aj prespanie doma a návrat v nedeľu ráno na záhradu. 


Presnú adresu záhrady a návod ako sa ku nám dostanete vám zašleme po úspešnej registrácii. 


Pohodička na záhrade Dúbrav.ka
Pohodička na záhrade Dúbrav.ka

Čo si so sebou priniesť?

-karimatku, spacák (aj v prípade prespania v chate), stan, celtu alebo hamaku v prípade, že chcete prespať vonku (veci si necháme počas aktívnej časti programu v aute),

- prosím oblečte si pohodlné oblečenie prírodného materiálu (nešuštivé aby sme sa nerušili ) + pršiplášť v prípade dažďa, teplé veci na prezlečenie, náhradné topánky v prípade, že by malo pršať),

- ľahké ale výživné jedlo na obed v sobotu aj v nedeľu, malý zdravý snack (ovocie, zelenina..) zabalené v papierových alebo textilných nie mikroténových sáčkoch,

-obľúbené talizmany na nabíjanie na kameňoch a v studničkách,

-dostatok vody (pitná voda je na záhrade),

-zošit a písacie potreby,

-obetiny (vydymovadlá, sušené kvetiny),

-hudobné nástroje k ohňu.

-vreckovky papierové alebo textilné (pre ceremóniu rapé)

Výhľad na silové miesto Hrad Devín a sútok riek Dunaj a Morava
Výhľad na silové miesto Hrad Devín a sútok riek Dunaj a Morava

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0948 18 99 33 alebo lglejtekova@gmail.com

Tešíme sa na Vás!