Personalizované energetické obrazy

Obrazy tvorím aj na želanie pre svojich priateľov a známych alebo jednoducho pre tých, ktorých oslovia. Samotnému tvoreniu predchádza rozhovor o tom, čo by si sme si chceli priniesť do života. Je to veľmi dôležitá súčasť tvorenia a umožňuje mi energeticky sa naladiť. Niekto už svoj sen má dopredu pripravený, pretože na neho myslí a pracuje s ním už dlhšiu dobu. Niekto si nie je celkom istý a tak ho ešte preberieme a upravíme počas spoločného rozhovoru. Je možné, že pri spoločnom pátraní, prídeme na ďalšie hlbšie príčiny, ktoré by mohli brániť plneniu daného zámeru. V tom prípade je možné postupovať jednotlivo a pracovať so zámermi jeden po druhom alebo vybrať vhodný zámer tak, aby predstavoval vrchol pyramídy. Tu je možné využiť aj liečenie v hladine Théta. V úvodnom rozhovore taktiež vysvetlím, akým spôsobom tvorím a ako s obrazom terapeuticky pracovať. Obraz neslúži len na dekorovanie miestnosti v byte ale mal by slúžiť aj na osobný rast jeho nového majiteľa. Ako sa to však podarí splniť, závisí na jeho osobnej práci a nasadení.

Veľmi mi záleží na tom, aby som dôkladne porozumela zámeru a na to slúži rozhovor buď osobný alebo telefonický. Snažím sa nastaviť atmosféru úplnej dôvery. Obrazy ma už veľakrát presvedčili o tom, že ich transformačnej sile môžem dôverovať Dokázali zmeniť život už mnohým obdarovaným. Niektorí našli lásku svojho života, iný svoje životné naplnenie či sebarealizáciu. Niektorých donútila pozrieť sa pravde do očí a prichystala im aj krušnejšie chvíľky, ktoré však napokon viedli k obrovskému životnému posunu. Obrazy sú medicína, čo mi potvrdil aj šaman Octavio Rettig počas ceremónie Bufo Alvarius. Môj zámer pre túto ceremóniu nemohol byť iný ako liečenie obrazmi.

Pretože liečenie obrazmi je mojim poslaním,cena za jeho zhotovenie nie je pevne daná. Samozrejme je vhodné, keď cena pokryje náklady na materiál ale jeho umeleckú hodnotu už ponechávam na moment prekvapenia. Všetky moje terapie sú za dobrovoľný príspevok a to nám umožňuje zachovať si slobodu tvorenia vzťahov. Všetci sme si navzájom učiteľmi. 

Liečenie obrazmi

Maľovala som ako dieťa. Maľoval otec aj starý otec. Počas školskej dochádzky na základnej škole ma rodičia prihlásili na hodiny výtvarnej výchovy v Ľudovej škole umenia. Pamätám sa, ako ma počas jednej hodiny veľmi nahnevala pani učiteľka. Prekreslila mi obrázok. Išlo len o jednu líniu, no mne išlo o celý život. Ušla som cez záchodové okno a nikdy som sa už nevrátila. Tým skončila moja kariéra tradičnej maliarky. Som teda maliarka netradičná. Objavila som v sebe intuíciu, pomocou ktorej maľujem intuitívne obrazy.

Tvorím pre seba, rodinu, ale aj pre priateľov. Zámer si vyberám intuitívne, podľa toho, čo práve vo svojom živote riešim. Ak maľujem obraz pre niekoho iného, dopredu sa spýtam, čo by si daný človek prial priniesť do života. Často to býva láska, harmónia, pokoj, zdravie ale aj hojnosť, tvorivosť, pokora...Niekedy sa úvodný rozhovor natiahne aj na pár hodín a my sa dostaneme aj k iným metódam, ktoré majú potenciál človeku pomôcť vyriešiť jeho problémy a zranenia...To všetko mi pomáha viac človeka spoznať a naladiť sa na neho. Poskytnúť mu pomoc už predtým ako začne cesta spoznávania jeho vnútra pomocou práce s obrazom. Veľa odpovedí na naše otázky nachádzame častokrát v podvedomí. Hlavne vtedy keď si naša myseľ už nevie rady.

Pred meditáciou si nachystám plátno a farby. Zavriem oči a sústreďujem sa len na svoj dych a príjemnú hudbu. Týmto spôsobom sa vypínam od bežného dňa, aby som odstránila vonkajšie vplyvy, ktoré by ma mohli rušiť. Naladím sa na pocit, ktorý vo mne jeho zámer vyvoláva, alebo ktorý chcem odovzdať pre domáce liečenie. V meditácii si ho predstavím ako fraktály energie. Niekedy majú konkrétne farby, tvary, vlnia sa alebo vytvárajú obrazce. Vyvolávajú vo mne príjemné pocity. Pomocou pozitívnej imaginácie si predstavujem svojho priateľa ako táto energia vstupuje do jeho tela, až ho zaplaví natoľko, že vytryskuje z jeho tela do okolia. Až do celého vesmíru. Zámer je splnený, veselo tancujeme, smejeme sa...Sme plní tejto nádhernej energie života.

Počas maľovania prenechávam úplnú dôveru v tento proces. Uvoľnená sa stávam predĺžením nekonečnej múdrosti zdroja v podobe štetca v mojej ruke. Predstavujem si to tak, že moja ruka je napojená na niečo, čomu hovoríme zdroj alebo božská podstata. Nechám ju nech za mňa vyberá farby, tvary a pohybuje sa v rytme vibrácie, na základe pocitu, ktorý vo mne zanechali vízie z meditácie. Je to veľmi oslobodzujúci pocit. Často sa mi stáva, že keď je dielo hotové a ja ho začnem vnímať opäť svojimi ľudskými zmyslami, som vzrušená, ako keby som ho videla po prvýkrát. Stalo sa mi už, že sa mi obraz nepáčil a vyvolal vo mne vlnu negatívnych pocitov. Práve tento obraz ma naučil o sebe najviac. Často krát až po pár hodinách, niekedy aj dňoch, či týždňoch, Zavesený doma na poličke, stal sa kľúčom k tajným komnatám môjho podvedomia. Ukázal mi napríklad, čo všetko musím meniť. Pred čím stále zatváram oči. Obrazy sú prejavom nášho podvedomia. Oplatí sa ich študovať. :)

Terapia farbami - funguje aj psychosomaticky?

Každá kreatívna činnosť či už je to kreslenie, maľovanie, spievanie alebo hoci aj pečenie má schopnosť človeka liečiť, pretože nás odpútava od stereotypu a zabúdame na každodenné starosti. Zrazu sa ocitáme mimo čas a priestor. So svojimi myšlienkami a pocitmi. Núti nás prekonávať prekážky a tým aj vnútorne rásť a posúvať sa, každý svojim tempom. Skúšali ste niečo tvoriť napríklad s vašimi deťmi alebo sami? Ako vám plynul čas? Aké fyzické prejavy ste si na sebe všimli? Verili ste si, že to dokážete? Naučili ste sa niečo o sebe a o tom, ako zvládate neočakávané situácie? Aké účinky to malo na vaše telo? Cítili ste ten príval energie? Spalo sa vám potom dobre? Aké myšlienky ste mali v ďalšie hodiny, dni, mesiace?

Takéto aj iné psychosomatické účinky má terapia pri ktorej využívame svoje kreatívne schopnosti, prečo to nevyužíť na spoznávanie samých seba a osobnostný rast? A užiť si pri tom ešte aj veľa zábavy.

A čo keby ste to všetko spojili s konkrétnym zámerom, niečo vo svojim živote zmeniť?

Ako jeden príklad za všetky vyberiem svoj nedávny proces tvorenia. Mojim zámerom bolo prekonať vlastný strach. Začala som si písať myšlienky. Pýtala som sa samej seba: Čoho sa bojím? Ako sa pri tom cítim vo svojom tele? Na papier som napísala všetky svoje zjavné ale po pár minútach aj skryté obavy a strachy. Vizuálne som ich zhmotnila do červenej farby, ktorú som potom rozmazávala pomocou špachtle na plátno predo mnou. Ako sa farba rozotierala tak aj bledla, pohybom špachtle sa na plátne začali vytvárať zaujímavé útvary. Tým sa moje prejavy strachu, ktoré som si psychosomaticky prežívala vo vlastnom tele, začali vytrácať. Zvieranie v hrudníku sa začalo uvoľňovať, po chvíli som sa a začala cítiť veľmi oslobodzujúco. Obraz, ktorý som hneď po tejto meditácii namaľovala je dôkazom toho, čo som sama cítila. Naplnila ma neskutočná ľahkosť a hravosť. Maľovala som ďalej a druhý obraz vznikol z emócie, ktorú by som opísala ako detskú hravosť a bezstarostnosť. Sama som si prežila, ako sa na mojom tele prejaví, keď sa zbavím strachov a mylných presvedčení. Dnes mi túto transformáciu pripomínajú obrazy na stene mojej obývačky. 

´Lucka moja drahá. Mne v piatok Tomáš doviezol večer obraz. Chcem Ti však povedať, že je úžasný. Už v čase ako sa tvoril niekde v priestore svojím vibrovaním mi skutočne priviedol do života nového vedomého muža, pri ktorom moja sila rastie. Mala som zimomriavky, keď si to vtedy napísala. Poznáme sa pár týždňov- prišiel ku mne na terapku ako klient a od vtedy sa tak aj ľudsky prepájame... Ale stále to bolo, že vzťah nie. No ako si začala maľovať obraz niečo sa zmenilo... A v piatok, keď ho Tomáš doviezol sme sa definitívne o pár hodín dohodli na tom, že ideme budovať spolu vzťah.Je to ešte krehké a úplne v začiatkoch ale je to krásna láska, ktorá ma hreje. A okrem množstvo iných momentov a súvislostí bol určite aj obraz nápomocný. Veľmi pekne z celého srdca ďakujem.´
P.S. Doteraz tvoria šťastný pár. ;)


´Jednou z dôležitých ciest k hľadaniu a skúmaniu samého seba sú intuitívne energetické obrazy, ktoré nám pomáhajú vidieť svoje procesy zreteľnejšie a oveľa jasnejšie ako keď sa vyjadrujeme slovami, ktorých šéfom je ego. Niekedy je treba vypnúť hlasy v sebe aj z vonku a nechať sa uniesť pocitom, farbami, energiou, ktorá hlave vôbec nedáva zmysel. Je to v tejto urozprávanej dobe relaxačne a mnohokrát liečivé. Lucia Jasna Glejteková vás týmto pocitom bezpečne prevedie, len sa netreba báť skočiť, vnímať všetkými zmyslami a predovšetkým mlčať. :)´


"Lucka, ten obraz, ktorý máš na stene je úžasný. Je na predaj? Hľadela som naň hodnú chvíľu, čo sa mi moc nestáva..a v poslednom období som tie strachy dosť zažívala..v súvislosti so zdravím..a ešte stále ma niekde strašia. :)..ale ten obraz dáva nádej, svetlo, ktoré je všade okolo nás, len z istého uhla pohľadu ho nevnímame..mám z neho skrátka dobrý pocit. Sú tam krásne farby. Tu aj ten strach aj keď je dominantný, ale nie je tmavý, temný, čierny..takže nepôsobí až tak strašne. Určite by som ho chcela vidieť naživo."


"Rád by som týmto vyjadril obdiv k Luckinej tvorbe. Obrazy na mňa zapôsobili od prvého momentu. Ten môj so mnou zarezonoval a prenikol do hĺbky, vyplavil dávku pozitívnych emócií a ja som v tom bode vedel, že ho chcem. Ďakujem za krásne obohatenie."


" Lucku vrelo doporučujem. Viem koľko energie do toho vie dať. Na dané maľovanie sa svedomito pripraví a pracuje. Vždy rôzne dlho a vždy sa mi jej výtvory veľmi páčia. Maľba srdcom."


"Stále nemôžem uveriť ako sa táto úžasná baba, večná kamarátka a inšpiratívna osôbka vydala takouto krásnou životnou cestou. Tvoja odvaha a viera v samú seba je obdivuhodná. Luci, tvoje obrazy sú všetky krásne a každým dňom viac nádherné (a navyše aj liečivé). Vždy som si myslela, že vlastnoručne vyrobené darčeky sú najkrajšie a som ti neskutočne vďačná za tvoj čas, námahu a energiu vynaloženú do toho. Každý večer z neho čerpám energiu (myslím na teba hehe) a pripomína mi ten môj vlastný životný cieľ. Ďakujem Luci. A budem musieť kúpiť dom, aby si mi tých obrazov mohla spraviť viac. :D :-*"

"Lucinkine obrazy..jeden s láskou darovala aj mne. A musím povedať, že pozitívnu zmenu v živote naozaj cítím...Samozrejme, že všetci sme si tvorcami svojho vlastného života a všetko začína nastavením, myšlienkou a prestavou samého o sebe.."