Lucia Jasna Glejteková

Tel. +421948189933

Narodila sa v Martine do milujúcej rodiny až kým...to nezmenila bi-polárna porucha jej milovaného ocka. Odvtedy sa všetko zmenilo.  Rozvod rodičov, malý bráško, mamina začala podnikať. Vzťah s otcom už nebol taký ako predtým. Vo veku svojho otca (30tke) začala tiež zažívať manicko - depresívne fázy. K tomu sa pridalo vyhorenie v práci, neuspokojivý pracovný, osobný či partnerský život. Rozhodla sa, že skoncuje s mánio depresiou v rodine a začala pátrať a intenzívne na sebe pracovať. Zmena na seba nenechala dlho čakať a tak sa rozhodla svoje skúsenosti zdieľať:

 • praktikuje meditácie, očistné techniky a vizualizácie na zmenu stavu vedomia.  Napríklad čakrové meditácie, relaxačné meditácie, meditácie v prírode na silových miestach a pod,
 • venuje sa jóge, ktorú spoznala s otcom v Jóge v dennom živote (Maheswarananda alias Swamidzí). Momentálne precvičuje kombináciu Yin a Yang Jógy,
 • absolvovala pobyt (retreat) v Španielsku u Octavia Rettiga (Bufo Alvarius, Kambo, Wim Hoff metóda) a organizuje podobné pobyty a ceremónie na Slovensku,
 • maľuje liečivé energetické obrazy so zámerom a organizuje pravidelné spoločné kreatívne stretnutia ´Maľovanie dušou´,
 • stala sa certifikovanou praktikantkou transformačnej energetickej metódy Access Bars a Access Energetic Facelift,
 • od septembra 2019  asistuje a spolu- lektoruje  Tomášovi Fodorovi, počas  individuálnych a skupinových zážitkových terapií (viac informácií o spoločných projektoch nájdete na stránke www. rebirthing.sk),
 • študuje a praktikuje  zdravý pohyb (predovšetkým v prírode a stravovanie (šamanské aj ľudové očistné techniky a rituály, momentálne absolvuje očistu pečene zmenou stravovania),
 • od marca 2021  sprevádza na silových energetických miestach v Malých Karpatoch, vedie očistné rituály v prírode a na Menhiroch (silových kameňoch). Organizuje Druidské liečivé cesty v nádhernej slovenskej prírode,
 • napravili sa aj vzťahy v rodine, s otcom Igorom Glejtekom dnes píšu spoločne články, ktoré nájdete v sekcii Blog,
 • od apríla 2021 organizuje ´Krištálové večery´ - zvukový kúpeľ s krištálovými frekvenčnými miskami  a venuje sa terapeutickej hudbe a liečeniu zvukom,
 • vedie a organizuje ženský kruh - Živeny v meste,
 • od apríla 2021 organizuje charitatívne výmenné akcie oblečenia Mám Jasno! Bazárik a SWAP, pretože všetkého už bolo vyrobeného dosť. :)

O maľovaní dušou..

Tento dar som dostala po absolvovaní ceremónie Bufo Alvarius s mexickým šamanom doktorom medicíny Octaviom Rettigom v Španielsku pred dvoma rokmi. Pred vlastnou ceremóniou som Octaviovi rozprávala o svojich obrazoch. Mala som pocit, že som na plátno preniesla informáciu, ktorá mi prostredníctvom samotného procesu odpovedala akýmsi vnútorným dialógom, ktorý pozná mnoho z vás napríklad pri meditáciách. Mojim zámerom bolo, priniesť si lásku do života., pretože mi veľmi chýbala. Maľovala som intuitívne, myseľ stíchla, nebolo ju treba. Dokonca som zabudla aj na svoj zámer, ponorila som sa do tvorivého procesu. Po skončení maľovania sa na mňa z modrého oceána pozerali pokojné ale hlboko milujúce oči Vždy, keď sa na tej obraz pozriem, pripomenie mi, že som milovaná, bez ohľadu na to, či je tu práve niekto kto mi to vyjadruje alebo nie...a mne sa tak zahojila rana z detstva, kedy som zažívala traumu z odmietania a opustenia zo strany otca. Odvtedy maľujem energetické liečivé obrazy pre seba a neskôr som začala maľovať aj pre klientov, podľa ich vlastných individuálnych zámerov. Spoločne si tak prechádzame transformačným procesom, ktorý je vedený akousi tajuplnou energiou, ktorá niekedy ide akoby z - mimo mňa (Vďaka ti, žabka!) Aby som nezostala ´len´v rovine duchovných síl, študujem aj praktické techniky arteterapie a ich využitie v psychoterapii. Od roku 2019 vediem kurzy ´Maľovania dušou´, je úžasné pozorovať ako rýchlo sa ľudia menia. Je dokázané, že umenie v nás vyvoláva emócie. Ale aký má potenciál, to som netušila ani ja sama. Stále objavujem nové a nové roviny tohto nádherného procesu spájania sa s vlastným vnútrom. Je nádherné je prežívať tieto emócie s účastníkmi pri ich vlastnom tvorivom procese!

Tomáš Arup Fodor

Tel.+421915993865  

S živosťou a spontánnosťou som mal ako dieťa veľký problém, moje telo slúžilo len ako dopravný prostriedok pre mozog. Našťastie som sa dostal k Oshovým aktívnym meditáciám, ktoré mi umožnili dostať sa do kontaktu so sebou samým. Začal som vyhľadávať semináre a terapeutické skupiny zamerané na odblokovávanie tela, hlasu, energie a sexuality. Rok som pracoval a študoval v sebarozvojovom centre Croydon Hall, absolvoval som výcvik Bioenergetiky u jedného z najskúsenejších terapeutov v Európe - Johna Hawkena a niekoľko rokov som asistoval na jeho výcvikoch. Od roku 2010 pomáham svojim klientom s liečením tráum, blokov, úzkostí a iných psychosomatických problémov.

Klárinka Lesní

Už od malička jsem byla "jiná" prý až moc "živá" projevovala jsem se velikým nadšením, zvídavostí a dotazy, na které mi málo kdo uměl odpovědět. Často mě děti šikanovali a já nechápala, kde se v nich bere tato vlastnost ponižovat druhé. Mé hluboké vnímání, před kterým mě varovala moje máma, jsem ovšem nikdy neblokovala a zajímala mě vždy pravá podstata věcí až do nejhlubších zákoutí lidské duše. Naštěstí mé dětství bylo krásné a bohaté. Maminka jako můj životní guru a průvodce, vědomá žena s napojením na přírodu, zahradnice a bylinkářka nás vždy vedla k lásce k přírodě. A stále jsme byli v přírodě a stanovali v horách, českých, slovenských i v Alpách kde se probudila má celoživotní láska k horám.

Dále mě formoval Skauting, kde jsem mohla naplno objevovat své schopnosti, přírodu, opravdová přátelství i vzácné přirozené autority. Sportovní oddíl Sokol, který jsem také milovala a navštěvovala hned ve dvou vesnicích. S tátou jsme si od puberty moc nerozuměli i když se máme stále velmi rádi. Byl pro mě vždy přesným opakem mé maminky a záhadu jejich lásky a soudržnosti odhaluji neustále. Nedostávalo se mi od něj pochvaly, ani podpory, ani té lásky, kterou bych si přála, ale učení, které od něho dostávám je nedocenitelné. Podporu si dávám sama a zrcadlení mých strachů s ním funguje neochvějně. V době, kdy moje maminka utrpěla vážný zlom ve svém životě, kdy zemřela babička, vyhořela v práci jako manažerka politické strany a dostala se do depresí což zasáhlo celou rodinu, jsem se vnitřně rozhodla, že studium lidské duše a psychiky bude mojí cestou.. 

Neustále jsem na sobě pracovala a deset let práce v Rakouských alpách v hotelech mě učilo, jak být silnou, sebevědomou a odolnou. Učila jsem se diplomacii, hrdosti a sebedůvěře. Učení přicházelo samo v podobě vhledů, první bylo učení samoty, které mě zbavilo závislosti na okolí, dále alpská příroda, která poskytovala ohromnou sílu a podporu a napojení na dechberoucí pyramidální komplexy, které jsem v pozdějším věku odhalila a byla schopna po obdržených znalostech čistit a aktivovat. Všude tam, kam mě osud a snad poslání zavedli. Už tehdy jsem cítila, že můj život je veden jakousi vyšší mocí a jsem součástí daleko hlubších souvislostí, než jsem schopna uchopit. V těžkých situacích mi byli oporou moje verše a vhledy, které mě neustále provází a techniky prodýchávání, ke mně přišli samy při práci pokojské, kdy jsem si sama pomáhala pochopit veškeré zákoutí mého bytí. 

Poznání a učení  mě neustále provází a fascinuje, a tak jsem na jisté období pracovala jako výživová poradkyně a učila se, co si naše tělo žádá, jak se očistit a být ve formě,. Dále jsem absolvovala kurz Thajských masáží a reflexní terapie zakončené certifikátem od Ing. Júlia Pataky a v nejnovější době také kurz nádherné techniky Access Baars u Toma Fodora. Dvakrát jsem absolvovala očistnou ceremonii s Kambo medicínou. A zajímám se i o šamanské snové techniky i východní filosofie a jejich propojení v každodenním životě v harmonické rovnováze jak tělesných tak duchovních aspektů. 

Věnuji se přes 10 let hře na Djembe a pořádala jsem již mnoho krásných setkání u ohně v rituálním duchu, dále hraji na didgeridoo, koncovky, tibetskou misku, brumli a hudba je nedílnou součástí mého života. Dále se věnuji celkovému zdraví, automasážím, intuitivní joze, sebelásce a praktikuji vlastní cvičení na ukotvení v časoprostoru a vystředění v nekonečnu, druidskou Wydu, energetickou očistu, tvoření ochraných pláštů, obranu proti černé magii, očistu prostorů i odvádění duší. 

Druhým rokem navštěvuji Druidskou školu spojenou s učením přírodním, kosmickým a napojení se na hlubší potenciál bytosti, spolupráce s léčivými menhiry, silovými místy a nádherné vedení vědomých duší mi navrací sebevědomí tvůrčí bytosti a otevření mého potenciálu a tím naplňuji část mého poslání, které mohu s láskou předávat. 

Dokonce mě život přivedl i k vedení rituální Svatby v přírodě, což osobně beru za velký zlom a nádherné ubezpečení na mé cestě, spolu s absolvováním několika škol v přírodě s dětmi, v horách českých, kde jsem se učila od přítelkyně aktivaci pyramid, a kde se naplno otevíralo dobrodružství, které mě stále provází a moje předchozí fascinace se stala skutečností... Denně pomáhám sobě i blízkým do síly a to se mi i vrací zpátky v krásné rovnováze. S radostí sleduji, jak zrají a kvetou spolu se mnou, jak se prohlubují a čistí vztahy v mé rodině i mimo ni a jak jdeme spolu stále výš ke světlu..