Pozývame Vás na pravidelnú charitatívnu výmennú akciu oblečenia a iných vecičiek. 


Momentálne zrušené!


Veci, ktoré sa nevymenia, poputujú cez občianske združenie priamo do rodín, s ktorými sme v priamom kontakte.


Akcia sa koná pravidelne raz za mesiac, začíname o 10:00, môžte prichádzať priebežne a zdržať sa až  do 16:00.


Vymieňať môžeme:

- dámske, pánske a detské oblečenie,
- doplnky, šále, čiapky, klobúky,
- topánky, opasky
- knihy,
- šperky, bižutériu.


Prosím na vymieňanie prineste len čisté veci, bez viditeľných poškodení. Nemali by byť obnosené, so žmolkami, vyťahané, viditeľne vyprané či deravé (pokiaľ to nie je štýl ale ajtak prosím prehodnotiť každú vec).
Ak chcete priniesť rifle s dierami, presvedčte sa o tom, či diery nie sú väčšie ako boli v čase, keď ste ich kupovali. Veci nemusia byť chemicky očistené ani čerstvo vyprané. Mali by byť však čisté, bez fľakov (napríklad od dezodorantu alebo masti, jedla a pod.) a dierok či popraskaných švíkov. Obnosené veci je možné priniesť vo vreci, nebudeme ich vykladať na stojany ale posunieme ich ďalej na recykláciu. Rodiny, ktorým nosíme oblečenie nepotrebujú žiadne módne novinky ale funkčné a pohodlné oblečenie rôznych veľkostí (nielen S), preto Vás prosíme, ak máte chuť niečo podarovať, popýtajte sa aj ostatných členov rodiny, či nemajú veci nazvyš. 


Najbližší termín výmennej akcie: 14. Augusta 2021

Vstupné: 7 EUR

Link na najbližšiu udalosť: Charitatívny veselý SWAP oblečenia 


Kapacita je obmedzená, preto sa Vás prosím rezervujete si miesto pomocou prihlasovacieho formulára. Samozrejme je možné prísť aj bez registrácie ale pre zabezpečenie hladkého chodu udalosti, je lepšie, keď o vašom príchode vieme. :)

Adresa: Centrum Transformácie,  Slavín- Bratislava. 

Bližšie info o adrese a podrobnejšie pokyny sa dozviete emailom po vyplnení prihlasovacieho formulára.

Link na skupinu, kde budete môcť sledovať ďalšie výmeny: Mám Jasno! Bazárik a SWAP


Nebude to len o výmene oblečenia ale aj o príjemnom stretnutí. Spravíme si krásny ženský deň. 


K dispozícii máme poloprázdny ale krásny 4 izbový byt v rodinnom dome s výhľadom do záhrady. V byte sa nachádzajú 4 miestnosti, v najväčšej z nich sa koná výmena oblečenia. Kapacita je zhruba 30 ľudí, kapacita najväčšej miestnosti cca 15 ľudí, preto vás budeme púšťať postupne, tak aby ste sa netlačili. Organizácia je nasledovná. Vy pri príchode zaplatíte vstup, dostanete náramok, odovzdáte nám vaše tašky s oblečením, a môžete si hneď ísť vyberať z oblečenia vyloženého na stojanoch. Hmotnosť doneseného vs. vyneseného nesledujeme, je to na vás. Berte si však len veci, ktoré skutočne potrebujete. Zmyslom akcie je vyčistenie šatníka a pomoc v dobrej veci. 

Budú zriadené aj skúšobne v dvoch označených izbách. Budeme mať aj oddychový- kecací kútik (gauč, stolík), kde si budeme môcť oddýchnuť a dodržiavať pitný režim. V byte je aj kuchynka s mikrovlnou, ak by ste si chceli priniesť vlastný obed. 

Prosím parkujte o ulicu nižšie na Radvanskej ulici ale môžete nám prísť doniesť tašky pred vchod, budeme vás tam čakať. Byt je na druhom poschodí. Prosíme vás aby ste po ceste schodmi alebo výťahom neboli hluční, pretože v dome bývajú 2 rodiny (na iných poschodiach). 

Ďakujeme krásne a tešíme sa na Vás!


Tím Živeny v meste