Silové miesta v Karpatoch II - ´Playground´ 

17.03.2020

Autor: Lucia Glejteková

Na Slovensku máme už 2 týždne krízový stav. A ľudia okolo mňa si  začínajú uvedomovať, v akej chorej spoločnosti sme dlhé roky žili. Ako sa nám zmenili hodnoty. Ako sme prestali vnímať jeden druhého, ako sme sa prestali zaujímať o svojich susedov. Ako "demokracia" nerovná sa vždy sloboda. Ako sme zaslepení túžbou stále rásť, bohužiaľ nie duchovne ale materiálne. V každej spoločnosti existuje zlo, ktoré, keď nie je úprimne prejavené a odmietnuté v jeho zárodku, tak  pomaly a zhubne rastie. Pekne schované, prekryté pozlátkom.  Za krízu spoločnosti môžme my všetci. Ukazovanie prstov na niekoho tam vonku, je vyhýbaním sa zodpovednosti. Do reality sa zhmotní to, čo je v energetickej rovine už príliš dlho realizované a my sme tomu dali priestor, aby sa to prejavilo aj v materiálnej rovine. Preto by mal zodpovednosť za túto situáciu prebrať vo svojom vnútri každý jeden z nás. Ako to je už na vás. Držím nám všetkým palce. 

Akosi viac ľudí stretávam v lese. Keď zavrú posledný obchodný dom, poslednú reštauráciu a kaviareň, tak mnohým neostáva nič iné, len ísť konečne do  lesa. Cítime sa akosi pokojnejšie, zabudneme na nepríjemné správy posledných dní.  Ľudia sa zdravia navzájom, niekedy prehodia aj pár slov. Sme si zrazu nejakí bližší. Zaujímajú sa o seba. Sú radi, že niekoho v tom lese vôbec stretli. Usmievame sa, aj keď na to nemáme zjavný dôvod  Ja poznám jedno vysvetlenie. Začíname vidieť hodnotu toho, čo sme doteraz považovali za samozrejmé.

Posledné dni som mala čas, zamyslieť sa nad tým, čo pre mňa príroda znamená. Uvedomila som si, že k nej cítim čistú a úprimnú lásku. Dala by sa porovnať k láske ku blízkemu človeku. Láska k človeku a k prírode je porovnateľná. Tak ako my, aj ona je...ŽIVÁ... Príroda je moja matka, pochádzam z nej. Príroda ma kŕmi, všetko, čo zjem pochádza z jej zdrojov. Na prírodu sa zas premení moje telo. Príroda je večná, rovnako ako my. Dochádza len k premene energií. Ja nemôžem zomrieť, ja nemôžem zaniknúť. Momentálne je k nám príroda neskutočne štedrá, asi preto, že sme jej umožnili konečne sa nadýchnuť. Začíname ju vnímať. 

Keď som v lese, moje vedomie sa rozširuje. Už to nie som len ja vo svojom realizovanom sne zvanom Lucka Glejteková. Už som lesom. Som s prírodou spojená. Som vetrom, som vodou, som vzduchom, som ohňom. Som spojená so svojim energetickým telom, presahujúcim moje fyzické telo, moje JA, moje aj kolektívne vedomia, naprieč všetkými dimenziami a vesmírmi. Tu nie je priestor pre strach zo smrti. Toto požehnanie mi prináša príroda. 

Karpaty sú výnimočné a nádherné svojou skladbou. Nachádzajú sa tu bukovo- dubové lesy, sem tam borovice. Pri prechádzkach nájdete niekoľko naozaj zvláštnych až magických miest. Sú to silové miesta, kde je zvýšený magnetizmus, vďaka žulovým kameňom. O tom by vedeli viac povedať geológovia, ale podľa všetkého pochádzajú z najstarších období vzniku našej zeme, sú niekoľko miliárd rokov staré. Ich silu som začala vnímať približne pred dvoma rokmi. Zažívala som veľmi nepríjemné stavy úzkosti a panických atakov. Pretože som si nebola istá tým,  kto som, izolovala som sa od ľudí. Mojimi priateľm, boli stromy, kvety, vtáky a magické kamene. Im vďačím za to, že dnes už môžem byť sama sebou a pevne stáť nohami na zemi, vo svojom strede, nech sa deje čokoľvek. 

Mojou prvou zastávkou vždy býva miesto nad Horárňou, kde si na jednom z kameňov môžte všimnúť tvár. O tomto mieste som napísala v článku ´Silové miesta v Karpatoch.´ Ďalším silovým miestom je ´Ihrisko´ alebo ako ho ja volám po anglicky ´Playground´. Pretože dáva priestor fantázii a hravosti. Skúste si predstaviť, že každá častica nášho sveta pochádzala kedysi zo zrodu vesmíru. Rovnako ako človek je dieťa zeme, aj kameň je dieťa zeme. Všetko bolo kedysi kameňom, hlinou, nejakým prvkom, kryštálom..Kamene sú živé, majú nejakú úroveň vedomia, aj keď omnoho nižšiu ako človek. Tieto kamene sú výnimočné, svojim tvarom mi vedia rozprúdiť fantáziu na plné obrátky. Veď posúďte sami!

Usmievajúci sa drak
Usmievajúci sa drak
Vlasatý pán lesa
Vlasatý pán lesa
Veľryby
Veľryby
Had strážiaci svoj čik-čik domček
Had strážiaci svoj čik-čik domček
Skamené tváre
Skamené tváre
Vchod do ihriska
Vchod do ihriska
Strážnik Obor
Strážnik Obor
Strážnikov kôň
Strážnikov kôň

Cieľom tohoto článku je dodať vám silu a inšpirovať vás. Vážte si čo máte. Vážte si svoje zdravie, akékoľvek ho máte. Chráňte svoje telo ale o to viac chráňte svojho ducha. Žite v prítomnosti, tešte sa z maličkostí. Buďte pozorní k prírode ale aj k svojim blížnym, k zvieratkám. Požiadajte o pomoc, keď potrebujete. Ponúknite pomoc svojim starším...Myslite na Zem a doprajte jej oddych. Šírte pozitívne emócie. Tvorte z lásky, radosti. Prajte seba aj ostaným. Sme v tom spolu!