O maľovaní dušou          

21.03.2020

Autor: Lucia Glejteková

Maľovať dušou je pre mňa ako ponoriť sa na dno hlbokého jazera. Niektoré myšlienky a emócie zo seba zhodím už  pred vstupom do jeho vôd. Iné vyplávajú na jeho rozvlnenú hladinu ako bublinky vzduchu s výdychom. Ponáram sa stále hlbšie do zákutí svojej duše. Niektoré jej hlbiny sú ešte neprebádané, iné už dôverne poznám. Po ceste pozdravím svoju neistotu, sebakontrolu ale aj osobného kritika.  Zakývam dôvere, láske a túžbe po sebapoznaniu. Všetko sledujem z pozície pozorovateľa. Toho, kto tvorí ale aj toho, kto je za tým všetkým. Pozorujem mystérium života. 

Prvá úroveň maľovania dušou je očistná. Premýšľam nad zámerom. Aký si dám dnes?  Čo mi chýba na ceste k poznaniu? Spájanie s vlastným JA, prebudenie vnútorného ohňa, liečenie alebo vďačnosť...Zámerov, ktoré by som si vedela dať, je naozaj mnoho. Ja viem, že toto môžem robiť celý život. Neustály rast. Nikdy nekončiaca cesta transformácie pomocou vlastnej kreativity sa mi páči. Zámer je podstatná, nie je však najdôležitejšia súčasť procesu.. Najkrajšie je to uvoľnenie, tá radosť zo života. Prvá fáza maľovania býva často ešte neohrabaná, kostrbatá, chýba jej ľahkosť. Občas je akási ostýchavá, ťažkopádna. Myšlienky, strachy.. prečo áno, prečo nie..Ťažké závažia vyplávajú na povrch..smerujú hore nad hladinu, miznú v ďiaľke...odľahčujú ma a očisťujú...Myšlienky ako sa vyrojili, tak aj odišli. Hlava priznáva ´JA NEVIEM´. A je to také uvoľnujúce. 

Druhá úroveň je pocitová. Obraz namaľovaný dušou sa nesnaží nikoho ohúriť. Dokonca ani mňa samotnú. Je mu úplne jedno, či sa mi páči alebo nie. Už dávno som sa odnaučila ho posudzovať, či kritizovať. Obraz proste je a bodka. Ale čo je tu nové, sú moje pocity. Ako sa cítim, keď ho maľujem. Ako sa cítim, keď sa na neho pozerám? Čo nové tu vzniklo, čo tu ešte nebolo? Pozorujem pozorovateľa ako pozoruje pozorované. Nová rovina pozorovania. Čo sa zmenilo na mojom zámere teraz? Je tu niečo, čo mi chce môj obraz povedať? Aké sú ďalšie kroky, ktoré musím spraviť vo svojom živote, aby som dosiahla svoj zámer? Na toto všetko pozná duša odpoveď.

Tretia úroveň je úroveň duše. Maľovanie dušou je vlastne meditácia pohybom štetca a miešaním farieb na plátne. Krása farieb, tóny hudby, tancovanie štetca, vibrácie môjho tela ma pohlcujú v nádhernom rytme, až tancuje každá bunka môjho tela.. Tak ako každá meditácia, tiež má svoj moment ´to je ono´ alebo ´teraz to cítim´. Je to spojenie s vlastným vnútrom. Tu neexistuje čas ani priestor. Tu proste len prežívam pravé ´JA´.  Uvedomenie toho, čo sa stalo, prichádza až s návratom opäť do hlavy.  V tejto fáze nie sú myšlienky ani emócie, je tu len prázdno. To prázdno je však neuveriteľne plné. Práve v tomto prázdne prichádza ten ´AHA´moment, keď JA UŽ VIEM! Už poznám odpoveď na to, čo chcem, čo treba urobiť. Odstránila som bariéru. Zachytila som signál z hĺbky mojej duše. 

Moje dielko ku mne prehovára zo svojho miesta na poličke. Nechávam mu čas. Úprimnosť a jasnosť je tu namieste. Dôverujem.. Pripomína sa mi každý deň. Pobáda ma k zmenám v mojom živote. A ja ho nasledujem, hoci nie vždy je to ľahká záležitosť a vyžaduje disciplínu. Je toľko vecí, ktoré by som chcela na sebe zmeniť. Všetko čo má prísť, príde v ten pravý čas. Moja dôvera v tvorenie dušou nebola kedysi taká silná ako je teraz. Presvedčila ma o tom sama, keď som tvorila pre druhých. O tom napíšem nabudúce. 

Momentálne maľujem zo svoje izby a prinášam vám živé prenosy zo svojich procesov. Cítim vašu podporu a to sa prejavuje aj v mojom tvorení. Vaše zámery sú v súčasnosti veľmi podobné tým mojim. Jedným z mojich posledných zámerov, pri ktorom ste boli aj vy, znel ´Prebudenie sa´. Energia bola úžasná a napojenie silné. Už dávno sa mi tak dobre nemaľovalo. Proces prebieha vždy intuitívne, nemám premyslené, aké farby použijem ani čo presne budem maľovať. Keď som skončila, s prekvapením som zvolala: ´AVATARI´! Tomáš sa ma pýta: ´Odkiaľ máš túto informáciu?´ Ja som nevedela odpovedať, proste mi to prišlo. Ukázal mi článok o desiatich indických Avataroch. Tí prichádzali ľudom na pomoc v rôznych historických obdobiach a v odlišných aspektoch života. Boli to postavičky podobné tým mojim na obraze. A tiež ich bolo desať! O tom, že ja som ich pri maľovaní nerátala, hádam už ani písať nemusím...Viac sa o nich dočítate tu: .

Odvtedy sa o ľudstvo nebojím. Svoj proces považujem za znamenie. Nepociťujem už žiaden strach ani úzkosť. Podpora nám bola prejavená dané vtedy, keď sme sa ako ľudstvo spojili. Avatarom stačilo na to  iba okolo päťdesiat ľudí. A my, čo sme tam boli,  sme sa dokázali otvoriť lepšej budúcnosti. Videozáznam zo živého prenosu nájdete tu: https://www.facebook.com/groups/lucid.experience.sk/. Napadlo mi, čo by sa stalo, keby sme sa na vibrácii lásky spojili na Zemi všetci? Mne dal obraz nádej, že svetelné bytosti, Anjeli, Avatari alebo akokoľvek to už nazvete, sú pri nás. Pomoc, zmena alebo zázrak prídu nečakane, ak sa tomu otvoríme. Ak spravíme potrebné zmeny. Aké to sú, nech si odpovie osobne už každý z nás sám pre seba. Držím nám palce!


Kreatívny proces mi prináša radosť a šťastie do života.
Kreatívny proces mi prináša radosť a šťastie do života.
Vysielanie naživo v skupine Lucid Experience
Vysielanie naživo v skupine Lucid Experience
Energetický obraz so zámerom ´Prebudenie´. Obraz je VOĽNÝ.
Energetický obraz so zámerom ´Prebudenie´. Obraz je VOĽNÝ.
Fotoshooting v domácej karanténe :)
Fotoshooting v domácej karanténe :)