Silové miesta v Karpatoch       Autor: Jasna Živa

02.08.2019

Kamen-Ra je nehmotná bytosť, ktorá prichádza do môjho podvedomia v snoch, v stave hlbokého uvoľnenia počas meditácie alebo v lese, kde vypínam od denného zhonu a načúvam prírode.

Raz ráno som sa na svoje prekvapenie prebudila zo zvláštneho sna. Keď som úplne precitla zo spánku, zreteľne som si dokázala vybaviť síce mužský, ale jemne žensky podfarbený hlas: "Poď naučím ťa vnímať. Už ste to vy ľudia dávno zabudli. Keď chceš začať komunikovať s bytosťami, ako som ja, tak to chce trochu viac praxe a sústredenia." Vtedy som už pár týždňov meditovala podľa čakrového systému, preto som pochopila na čo naráža. Jeho hlas pokračoval: "Kúsok od horárne, keď pôjdeš doprava po starej ceste, prídeš na jedno silové miesto. V okolí sú tri také miesta a všetky majú spoločné to, že na vrchu kopca, ktorý je všade takmer rovnaký, sú kamene a pod kopcom tečie potok. Je viacero spôsobov, ako ma kontaktovať. Najjednoduchším spôsobom je prejaviť o to záujem a vnímať to, čo ti príde v úplnom pokoji.  Keď také miesto nájdeš, budeme pokračovať.

Za posledný rok som v sebe znovu objavila lásku k prírode, tak ako si ju pamätám z detstva v Martine. Usadila som sa v Bratislave, zo svojho bytu mám prekrásny výhľad na vinohrady,  za ktorými sa do diaľky črtá hrebeň Malých Karpát. Príroda tu je magická no žiadne zvláštne kamene som tam dovtedy nenašla. Pochytila ma neskutočná zvedavosť. Boj Január, môj obľúbený miesiac v roku, pretože mám narodeniny a nielen kvôli tomu. Týmto mesiacom sa začína kalendárny nový rok, ktorý pre mňa vždy predstavoval nový začiatok. Pochmúrne zamračené a upršané dni vystriedajú svieže a slnečné rána. Ak mám šťastie, tak sa slnečné lúče odrážajú od bielej snehovej pokrývky a vytvárajú tak nádherný kontrast so všetkým naokolo. Milujem bielu farbu, aj keď to farba vlastne nie je. Aj toto ráno bolo slnečné a jemný snehový poprašok na mňa pôsobil ako z rozprávky. Moje vnútro bažilo po dobrodružstve. Cítila som sa znovu ako malé dievčatko, ktoré blúdi po lúkách Malej Fatry pod Martinskými hoľami, zatiaľ čo mama varí nedeľný obed. Prešla som okolo Horárne, tak ako mi hlas v noci našepkal. Po chvíli som nechala svoj orientačný zmysel odpočívať  a prenechala som dôveru svojim nohám, ktoré ma zviedli zo starej cesty po lesnom chodníčku medzi stromy. Chodník sa stratil, splynula som s lesom. Predo mnou bežala moja fenka Bora a jej psia kamarátka Tereza. Psy boli nadšené z tejto zmeny. V divočine sa im zostrili všetky zmysly, cítili zver. Nechala som sa strhnúť ich radosťou a bežala za nimi, až kým sa mi lesný priestor otvoril a mne sa naskytol prenádherný pohľad. 


Silove miesto v Karpatoch, krásne tu voňajú borovice
Silove miesto v Karpatoch, krásne tu voňajú borovice
Pod snehovou prikrývkou ešte neodhalilo celú svoju krásu
Pod snehovou prikrývkou ešte neodhalilo celú svoju krásu

 

Niektoré kamene vyzerajú podozrivo na to aby boli len prirodzene tak sformované
Niektoré kamene vyzerajú podozrivo na to aby boli len prirodzene tak sformované
Žulové kamene sú obrovské a pripomínajú ruiny posvätných miest starých slovanov
Žulové kamene sú obrovské a pripomínajú ruiny posvätných miest starých slovanov
Bora v napätí všetkých svojich zvieracích zmyslov
Bora v napätí všetkých svojich zvieracích zmyslov

Cítila som sa úžasne. Bolo to najkrajšie miesto ktoré som doteraz navštívila. Za posledný rok som sa tu v okolí prechádzala snáď miliónkrát. Lámala som si hlavu nad tým, ako je to možné, že som ho ešte objavila až teraz. Všetko prichádza vždy v pravý čas, keď sme na to pripravení. Pomyslela som si: "Toto je domov mojej duše, miesto môjho rozjímania." Psy pobehovali pomedzi skalné štrbiny ako besné, tak isto aj ja. Nevedela som sa toho miesta nabažiť. Jeho magická krása sa mi dostala pod kožu. Nastavila som vnútorné uši, otvorila srdce dokorán a vyslala do neba túžbu po poznaní. Vnútorný hlas mi povedal: "Boli to pravdepodobne posvätné háje Keltov alebo starých Slovanov a toto sú ich pozostatky. Kamene vyzerajú príliš podozrivo na to, aby boli prirodzene takto sformované. Pravdepodobne ich niekto ukladal. Prvou možnosťou je, že Zem sa zväčšuje a s tým sa zmenšuje život na nej.  Kedysi ľudia mali aj 20 metrov." Hlas pokračoval: "Vedomie vytvára vesmír, hviezdy, z hviezd sa vypľúvajú planétky, z planétiek mesiace. Každá planéta časom rastie, až sa môže zmeniť na hviezdu. Čím má planéta väčšiu hmotnosť, tým je na nej silnejšia gravitácia a tak menšie formy života." 

Druhá teória hovorí,  že hmotu vedeli naši predkovia rozvibrovať na takú frekvenciu, že sa zmení na konzistenciu kysnutého cesta. Potom ju vedeli prenášať pomocou levitácie, prípadne formovať. V Egypte sa na kamenných doskách našli dôkazy, že sa tieto postupy naozaj využívali." Celým telom mi prešli zimomriavky. Predstava, že sa práve nachádzam na mieste, kde ľudia kedysi prenášali obrovské kamene obyčajnou myšlienkou. A my dnes nevieme odniesť pešo ani tašku z obchodu. Hlavou sa mi preháňali myšlienky ako včely v úli. Staroveký Egypt som ak dieťa milovala a hltala som všetky knižky o ňom. Odtiaľ pochádza bytosť, ktorá ku pre prehovára? 

Hlas mi odpovedal: "Bol som vo svojom živote už naozaj všetkým.  Zažil som životy nielen na Zemi, aj na iných planétach.  Bol som nekonečne krát mužom ale aj ženou. Dokonca aj v iných časopriestoroch, ako je ten tvoj. Žil som na Aliaške, v Egypte, v Ázii. RA znamená prvopočiatočné svetlo teda životná energia vedomia. Môžeš ma volať Kamen-RA."

Toto miesto má naozaj výnimočnú energiu, pripomína  ruiny chrámu z veľmi dávnych čias, keď boli ľudia ešte hlboko spojení s prírodnými silami. Vyvoláva pocit pokory, úctu k histórii. Vrch, na ktorom sú položené, pripomína pyramídu. Kamene sa zvažujú smerom na západ. Pod kopcom počuť zurčať potok a dole nižšie sa nachádza jazero, z ktorého vinári čerpajú vodu pre svoje vinice. Čo sa tu nachádzalo kedysi, môžme dnes už len hádať. Akí úžasní boli naši predkovia a čo všetko o nich nevieme. Slovanské korene v nás boli už dávno vymazané. Kto si z nás spomenie na Druidov, čarodejnice, lesné víly či boha Perúna, vládcu hromu. Pocítila som túžbu dozvedieť sa o svojich predkoch viac. Započúvala som sa do šumenia vetra. Vnútorný hlas mi povedal: "Každé miesto sa líši tým, aká sa v ňom drží energia. Podľa toho je vhodné na nejaký druh práce. Keď sa na to vyladíš, sama posúdiš, na ktoré energetické centrum je vhodné. Žulové kamene ako sú tieto, patria medzi najstaršie materiály na Zemi. Sú veľmi ťažké a veľmi vodivé. Majú schopnosť udržiavať veľké množstvo energie. Pobyt na nich je pre človeka veľmi liečivý. Okrem toho, že priaznivo pôsobia na zdravie fyzického tela, vyrovnávajú meridiány, pozitívne pôsobia na čakrový systém a chránia auru proti negatívnym vonkajším vplyvom. Chodievaj na toto miesto čo najčastejšie a sama uvidíš zmeny. "

Splynula som aurou tohto miesta sediac na najslnečnejšom kameni. Pocítila som v srdci nevýslovnú vďaku. Spomenula som si na množstvo sĺz, dlhých dní bez zmyslu, nevedela som čo so svojim životom. A pritom som mala riešenie na všetky svoje problémy priamo pred svojimi očami. Prvýkrát v živote som prebrala zodpovednosť za svoj život do svojich rúk. Odteraz bude všetko už len lepšie!  Vnútorný sa zaradoval: "Výborne! Keď som zistil, že to ako sa cítim, je najdôležitejšie a prestal som venovať pozornosť tomu, čo nechcem,  všetko po čom som kedy túžil mi začalo prichádzať do života. Preto som sa rozhodol, že to ako sa cítim, je mojou najväčšou prioritou.  Nezávisí to od ničoho iného ako od môjho rozhodnutia. Otázne je, ako dobre to vieš zakomponovať do svojej mysle ale na tom budeme ešte pracovať." 

" Ďakujem ti, vniesol si do môjho života záblesk svetla, Kamen-Ra."

Silové miesta, ktoré som v Karpatoch našla sú orientované na západ
Silové miesta, ktoré som v Karpatoch našla sú orientované na západ
Kamenná tvár, pravá polovica sympolizuje fyzickú podstatu, ľavá predstavuje nehmotnú časť našeho ja
Kamenná tvár, pravá polovica sympolizuje fyzickú podstatu, ľavá predstavuje nehmotnú časť našeho ja

 

Tento kameň pripomína pyramídu, na jednej stene si všimnite otvory pravidelneho tvaru
Tento kameň pripomína pyramídu, na jednej stene si všimnite otvory pravidelneho tvaru

Neskôr som objavila v Karpatoch ďalšie podobné miesta vrátane kamennej tváre.  Niektoré pripomínali pyramídy, iné lietajúce taniere. O nich niekedy nabudúce. Na niektorých sú položené vyvrátené pne vyrúbaných stromov pripomínajúce kráľovské koruny. Preto viem, že nie som jediná, ktorá ich navštevuje. Pri vychádzkach k nim pravidelne stretávam len srnky a iné lesné zvieratká. Kamen-Ra ma naučil ako pracovať s ich jednotlivými energiami. V mojom živote majú nezastupiteľný význam. Rovnako ako kyslík, ktorý dýcham. Sú pre mňa ako ľudské bytosti, rodičia, ktorý ma vedú a od ktorých sa učím. Navštevujem ich intuitívne podľa toho,  čo potrebujem vo svojom živote momentálne riešiť. Keďže sú tu už milióny rokov som si istá, že počas môjho života tu budú vždy pri mňa stáť.  Nezáleží po akej dobe sa k nim vrátim. Verím, že aj ďalšie generácie ich budú rovnako uctievať a chrániť. Sú to živé bytosti.  Vždy ma zahrnú láskou. Otvorili mi srdce a naučili ma dôverovať. Svojim predkom, prírode, sebe, tvoreniu. Niekedy Vám ich ukážem.

     

Autor článku
Jasna Živa