Liečba akné - moja cesta, návrat domov

22.03.2020

 Autor: Lucia Glejteková, Foto ´Pred´a ´Po´na konci textu. 

Téma ´ja a moja pleť´ je pre mňa veľmi citlivá už od puberty. Dnes vo svojich 33 rokoch je bohužiaľ stále aktuálna.. Avšak dnes sa na svoj problém už pozerám z úplne inej perspektívy, a to vďaka skúsenostiam, ktoré som získala na mojej transformačnej ceste. Keďže podobný problém trápi tisíce žien, rozhodla som sa, že sa o svoju súčasnú formu liečenia aj s jej výsledkami podelím. Spokojnosť so svojim zovňajškom je pre ženy dôležitým aspektom ich života, rovnako ako zdravie a spokojné vzťahy.. Mám čoraz väčší dojem, že dnes chápeme, že vonkajšia krása vychádza z nášho vnútorného nastavenia. Mohla som mať oblečené  šatách od Michael Kors,  s vrstvou make-upu a skvelým účesom, ale ak som si bola vedomá svojho problému, ktorý som pred mnohými úspešne skrývala, citliví  ľudia šak zachytili moje energetické vyžarovanie a chtiac či nechtiac reagovali.  Proste boli zo mňa zmätení. Rovnako ako ja sama. Od pätnástich rokov som si prešla už naozaj všetkým, čo by mohlo mojej aknóznej pleti pomôcť. Pretože som verila, že štandardná medicína vie, vždy som nakoniec skončila u .obvodnej doktorky..Tá ma s výmenným lístkom poslala k špecialistom na všetky časti tela, ktoré by mohli byť v neporiadku. Absolvovala som dokonca aj najťažšiu liečbu na akné (Roaccutan -deriváty vitamínu B), pri ktorej som musela podpísať, že v čase liečby neotehotniem a vedľajším príznakom bola depresia..Viackrát absolvované vyšetrenie žalúdka, liečenie pozitívneho nálezu na helikobaktera dvojkombináciou antibiotík - a to opakovane - momentálne ho už dlhé roky nemám a napriek tomu pleť nie je OK! Došla som k záveru, že doktori alopatickej medicíny mi bohužiaľ pomôcť nevedia. ..Domáca liečba, vyhýbanie sa alkoholu, zdravá strava, pobyt v prírode, sauna....všetko  to pomáhalo aspoň psychicky, avšak  len dočasne. Ak aj bolo obdobie, že som pleť mala pár mesiacov v poriadku - predovšetkým v lete - vyrážky sa vždy zas a znova vrátili. A celý nekonečný kolotoč sa mohol rozbehnúť znova!Očista ducha a tela - Ceremónia Kambo + Bufo Alvarius


Ceremónia s medicínou Kambo a Bufo alvarius v Španielsku priniesla prvé zmeny do môjho života aj čo sa týkalo môjho fyzického tela. Jed zo zelenej mexickej žaby Kambo prebehne celým lymfatickým systémom človeka, odstráni pre telo nežiadúce látky a toxíny, prečistí  fyzicky aj psychicky. Žiadna špeciálna diéta nebola potrebná. V ten deň sme nemali nič jesť, pili sme iba čistú alebo kokosovú vodu. Facilitátorka Cindy mi ohorkom vypálila 3 bodky na nohe a priložila kúsky skryštalizovaného jedu. Štípalo to ale mne to nevadilo. Atmosféra španielskeho prostredia a prítomné tváre v kruhu mi dodávali dôveru v silu liečebného rituálu.  Vypila asi 3 litre čistej vody naraz, pociťovala som tlak v žalúdku,  čakala som, že to pôjde rýchlo von. Teplo stúpalo mojim telom od nôh, cez orgány brucha, hruď a krk až do hlavy. Ruky som mala zmeravené v kŕči, pomocníčka Leah mi starostlivo prikladala pohár s vodou k ústam. Cítila som sa ako pterodaktyl. Celá situácia mi prišla smiešna, usmievala som sa. Žalúdok mi niekoľkokrát  zovrelo a to čo som vyvracala von ma prekvapilo. Voda - krikľavo žltá a kyslasto zapáchajúca.. Žlč a a hlieny ktoré som niekoľko rokov hromadila vo svojom tele. Po pätnástich minútach som však dokázala vstať. Cítila som sa ľahučko ako pierko. Netušila som, že jedy v tele majú takú váhu. Bola som na seba pyšná, že som to zvládla. Po tejto ceremónii som konečne bola schopná pocítiť akým darom je naše telo. Pocítila som k svojmu telu lásku - po prvýkrát som bola schopná oceniť, to čo mám. lásku k svojmu telu. Moje telo je môj chrám a všetko, čo do neho dám, v ňom ostane ako informácia.  Odvtedy si veľmi dôkladne premyslím, čo vložím do svojho tela..Hmotne aj energeticky...stala som sa vegetariánkou. Neskôr som sa vďaka Access Consciousness (americkej metóde spájania sa so Zdrojom) naučila ďalšie techiky, ako sa pýtať tela, čo práve potrebuje a kedy to potrebuje. 

Bufo alvarius ceremóniu som opisovala v inom článku. Vybrala som si šamana Octavia Rettiga z jedného prostého dôvodu. Žabka ho vyliečila zo závislosti od drog. Závislostí máme veľa,  nemusí sa jednať len o drogy, alkohol, cigarety. Závislosti poukazujú na samodeštrukčný sklon našej duše voči telu, ktoré si prepožičala - to sa však odklonilo od jej pôvodného zámeru. Niečo v našom živote nie je v súlade s jej pôvodným poslaním. Mojou závislosťou bolo neustále prispôsobovanie sa okoliu, aby som nebola sama. Bolo to tvorenie, ktoré vychádzalo zo strachu. Táto ceremónia mi umožnila vidieť, že zdrojom všetkého, čo zažívam som ja sama. Umožnila mi prevziať zodpovednosť. Moje prispôsobovanie sa a strach zo samoty spôsobovalo to, že som robila to, čo odo mňa chceli ostatní a nie to, čo by som chcela alebo potrebovala ja. Po tejto skúsenosti, som dokázala zmeniť svoju prácu, ktorá mi spôsobovala stres, čo malo vplyv na moje zlé trávenie. Dokázala som zistiť, kto naozaj som, aké mám talenty a čomu chcem venovať pozornosť. Umožnila mi netrápiť sa maličkosťami ale vidieť veci zo širšej perspektívy. Pomohla mi nájsť lásku k svojmu nehmotnému JA, k svojej duši, k ´Zdroju´, k životu ako takému. 

Netvrdím, že každý kto chce nájsť vzťah k vlastnému telu,  musí prejsť cestou psychadelík, ktorú som si zvolila ja. Nech je vám moja skúsenosť inšpiráciou. Ja verím, že najdôležitejšie je CHCIEŤ a  ísť si za tým.  Mať zámer, ktorý vychádza z lásky, nie zo strachu.. Dnes je už veľa alternatívnych spôsobov ako liečiť svoje telo. Jeden z problémov ľudstva je, že sme oddelení od  seba samých a nevieme rozpoznávať signály vlastného tela. 

Tri mesiace po ´retreate´ som mala pleť najkrajšiu v živote...až kým...

Týždeň po ceremónii Bufo Alvarius a Kambo
Týždeň po ceremónii Bufo Alvarius a Kambo

MAESTRA AYAHUASCA alebo ako sa moja cesta mala len začať...


K tejto medicíne som mala najväčší rešpekt. Môj strach bol taký veľký, že dva týždne pred ceremóniou sa mi o nej snívalo. Strach z toho, čo môže prísť som rozdýchavala aj hocikedy cez deň alebo počas meditácie. Vedela som, že Ayahuasca je učiteľka a núti ľudí k zmenám, ktoré akosi tak niekde  v kútiku duše šípia, že musia urobiť....avšak ich vlastná lenivosť, pohodlnosť im doposiaľ bránila, tak urobiť. Počas ceremónie som bola schopná vyriešiť všetkých 7 v zošite popísaných strán môjho zámeru. Bola to šupa! Okrem toho, že som spracovala strach o svoje bezpečie, ktoré pramenilo ešte z obdobia prenatálu a možno aj minulých životov,  bola som schopná napojiť sa na svoje telo a všetky jeho energetické centrá. Tie sa dohodli s doposiaľ  veliacou hlavou, že prenechá niektoré svoje povinnosti srdcu - ale len tie, ktoré bude sama chcieť. Mala som zaujímavú víziu, ktorá sa týkala môjho problému s pletou. V nej sa mi jej časti ako koberec odlupovali z tváre. Jeden pás za druhým a odkrývali tak vrstvu mäsa. Uvedomila som si, že pleť nie je ako oblečenie. Keď sa mi nepáči, nemôžem sa jej jednoducho zbaviť tým, že si ju ´ vyzlečiem´. Moja neovládateľná chuť vytláčať si, predstavovala vlastne moju potrebu neustále sa vyzliekať z kože! Uvedomila som si, že k nej pociťujem istú nenávisť a tým jej neustále venujem svoju pozornosť. a nenechám ju dýchať. Ona bojuje o prežitie. Tento boj však nemôže ani jedna z nás vyhrať. Jedinou cestou z toho von, je naučiť sa ju mať rada, takú aká je..

A potom prišlo to peklo. Akné sa mi zhoršilo tak moc, že som nemala inú možnosť len konečne rezignovať.  ´Príliš tomu venuješ pozornosť´, neustále mi hovoril priateľ Tomáš, ktorý sa už dlhé roky sa zaoberá psychosomatikou. Ako sa však dá nevenovať pozornosť niečomu, čo tam objektívne je? Vedela som, že má pravdu, môj problém má psychosomatický pôvod...Svoje zvyky musím zmeniť. Priznávam, že napriek tomu, že myseľ mi hovorila. že ten kto to nezažil, nemôže tomu rozumieť,  poslúchla som ho..Vyhodila som všetku kozmetiku do koša. Všetku myslím úplne všetku. Pleťové vody, gély, krémy, masky, všetko z drogérie a lekárne, dokonca aj s nápisom BIO. Nejedna žena by zaplakala. Vyhodila som líčidlá, make-upy, rozjasňovače, púdre, líčka. Stovky EUR v koši. Nevedela som si predstaviť ako budem chodiť medzi ľudí bez makeupu. Poviem vám, že dá sa. Je to ťažké ale nezabilo ma to. 

Ayahusaca prejde celým tráviacim traktom, tým, že som nevracala, dostala sa až do hrubého čreva. Ešte pár mesiacov potrvá kým sa telo prečistí.. Ukázala mi, že moje telo neznesie chémiu, vnútorne ani zvonka. Našťastie som objavila za studena lisované oleje. Svojej kamarátke Veronika ale i ďalším kamarátkam vďačím za to, že mi pomohli rozhodnúť sa - už žiadne krémy z obchodu ale oleje na moju tvár. Najlepšie mi robí sezamový, na akné je však dobrý aj konopný a jojobový. V kombinácii s vnútorným užívaním jednoducho na lyžičke alebo v zdravom zeleninovom šaláte, si už  bez nich neviem predstaviť svoj deň. 


Alternatívna liečba - preparáty Joalis


Šamanské liečenie medicinami mi otvorilo cestu k medicínam naším - európskym. Byliny účinkujú pomalšie, avšak sú k nášmu telu omnoho šetrnejšie. Okrem toho je tu menšie riziko recidívy, ich efekt je dlhodobý.  Dnes už beriem svoju tretiu joalisovú kúru a vidím na svojej pleti zmeny. Vyžaduje si to určitú dávku sebadisciplíny,  kvapky je potrebné užívať 3-4x denne. Keďže sa však liečime svojimi ´na mieru ušitými preparátmi´ s priateľom obaja, navzájom si pripomíname, že už  je na kvapkanie čas !

Joalis založil pán doktor Jozef Jonáš, ktorého si pamätám ešte zo svojich detských čias ako jedného z prvých doktorských alternatív na Slovensku. Pobočiek existuje na Slovensku niekoľko, koho si majú nájsť, toho si nájdu. :)

Jednoduchou bioinformačnou metódou mi zistili, že moje telo zle reaguje na lepok a mliečne výrobky a niektoré konkrétne druhy potravín. Tieto potraviny som zo svojho jedálnička vysadila a musím povedať, že po niekoľkých rokov plynatosti a problémov s trávením, som konečne našla svoj záchodový kľud. Myslela som, že vo svojom veku, budú moje orgány pracovať ako hodinky. moje obličky a črevá však volali o pomoc...Užívaním ich bylinných preparátov sa dostavujú prvé výsledky ..a ja som vďačná, že tu na Slovensku máme rozvinutú hlbokú bylinkovú tradíciu a ja sa už neviem dočkať jari, keď si pôjdem do Karpát vlastnoručne pár bylín  ako doplnkovú liečbu nazbierať. 


Acess Energetic Facelift


Je energetické ošetrenie tváre,  patrí pod koncept Access Consciousness praktikujeme ho s Tomášom asi 2 mesiace. Ide o sériu po sebe idúcich odporúčaných polôh rúk na tvári. Toto ošetrenie mi robí neuveriteľne dobre, ja cítim ako pod jeho rukami ožívajú všetky bunky mojej tváre. Facelift dáva môjmu telu pokyn aby liečilo svoje orgány a umožňuje mu odstrániť všetky bariéry k tomu, aby bola moja fyzická aj psychická zmena viditeľná navonok.

Facelift mi pomohol zmeniť uhly pohľadu na to, čo pre mňa znamená moje zdravie a ako vnímam a starám sa o svoje telo. Zistila som, že som si svoje telo vôbec nevážila. Ponocovanie, zlá strava, stres, nešetrné vytláčanie. Ale hlavne, vôbec som sa nemala rada a stále som so sebou nebola spokojná. 

Tieto zmeny uhlov pohľadu na to, čo je pre mňa vlastne dôležité mi umožnili aby sa ku mne dostali informácie, ktoré som na záchranu svojej pleti potrebovala...jedna z nich je aj láska k tomu, čo sa nám zdá automatické...orgánom vo vlastnom tele, predovšetkým si teraz neskutočne vážim PEČEŇ..prečo, to sa dočítate nižšie..

Viac informácií o Access Energetic Facelift nájdete tu: https://www.lucid-experience.sk/energeticke-osetrenie-tvare-access-energetic-facelift/.


Týždeň po ayahusce sa pleť neskutočne zhoršila.
Týždeň po ayahusce sa pleť neskutočne zhoršila.
Po 2 mesiacoch liečby prírodnou a energetickou cestou. Akné ustúpilo, zostali mi ešte červené fliačky a jazvičky ale konečne sa mi nevyhadzuje nič nové!
Po 2 mesiacoch liečby prírodnou a energetickou cestou. Akné ustúpilo, zostali mi ešte červené fliačky a jazvičky ale konečne sa mi nevyhadzuje nič nové!
S trochou make-upu to už vyzerá celkom dobre, budem ho však používať len výnimočne :)
S trochou make-upu to už vyzerá celkom dobre, budem ho však používať len výnimočne :)

Nevyhnutná je očista zvonka aj zvnútra. Strava je základ - problémom boli nevhodne zvolené a prepálené tuky, také jednoduché!

Teraz tomu všetkému už lepšie rozumiem, moja pleť nebola proti mne, ona ma len žiadala o pomoc, pretože pečeň už nestíhala čistiť a spracovávať toxíny, ktoré sa do nej dostávali. Či už stravou, z prostredia, dýchaním alebo inak..Nasadila som diétu na záchranu pečene, Momentálne na nej fičíme už pár týždňov...a bude to trvať až 6 mesiacov ale potom by mal byť všetkým problémom s pleťou raz a navždy koniec. 

Musela som si priznať, aj keď som vegetariánka, vysadila som lepok a postupne aj mliečne výrobky, mojej pečeni sa síce odľahčilo, ale stále nestíha. A to preto, že je zanesená tukom, ktorého používam viac než dosť. Jednak preto, že som si všetko vyprážala na oleji! Síce olivovom, ale aj to je pre spomalenú pečeň prilievanie oleja do ohňa. Teraz jedlo varíme vo vode alebo paríme, stali sme sa 100-percentnými vegánmi, používame len za studena lisované oleje s vhodným pomerom mastných a nemastných kyselín (kokosový, ostropestrecový, ľanový a konopný). Každé ráno si robíme očistné šťavy, stopkatý zeler sa stal mojou potravinou č. 1! 

Pracujem na očistení krvi, ktorá bola doteraz plná toxínov z prostredia, vírusov a baktérií -tak ako väčšina ľudí okolo mňa. Úprimne si povedzme, že človak a životné prostredie sú dve strany jednej a tej istej mince. Rozhodla som sa, že žiadne antibiotiká na streptokoka ani iného koka už nikdy brať nebudem,  pretože som sa dozvedela, že mutáciou sa z nich naučil žiť. Vyhladujem ho správnou stravou. 

Dnes som za svoje problémy s pleťou vďačná lebo inak som to mohla zistiť, až keď by bolo až príliš neskoro. So živou stravou cítim príval novej energie a chuti do života..Môj nový jedálniček je neskutočne pestrý a ja sa už teším ako vám predstavím naše najobľúbenejšie jedlá a recepty! Ak máte medzičasom nejaké otázky, kontaktujete ma, rada vám poskytnem poradenstvo v oblasti stravovania na očistu pečene. 

Dúfam, že som nejednu trápiacu sa žienku inšpirovala k prírodnej, energetickej či šamanskej ceste liečby vlastného tela. Ja pokračujem v tej mojej a verím, že sa niekde stretneme bez make-upu, slobodné, jedinečné a plné lásky k sebe!