Kreatívny prepojenie s dušou pomocou techník intuitívneho maľovania

Prihlasovací formulár nájdete na konci stránky. 


Chcete zažiť zmenu a pri tom sa poriadne zabaviť v kruhu kreatívne naladených ľudí? Kreatívne spoločné stretnutia prebiehajú každú stredu (pri väčšom počte je možné dohodnúť aj iný deň). Pre viac informácií a objednávky prosím vyplňte formulár nižšie..

Program je rovnaký ako pri individuálnej terapii. Začíname spoločným rozhovorom v kruhu, nasleduje meditácia na naladenie sa na zámer (každý svoj), pri maľovaní prechádzame všetkými tromi úrovňami (myseľ, srdce, duša) a tým sa naladíme na svoj vnútorný hlas. Pri tvorbe vás povediem spolu s energickou hudbou, v závere zdieľame a doma nás čaká integrácia. Toto je terapia, pri ktorej si zaručene niečo odnesiete domov. :)

Čo môžete očakávať?

 • absolútnu dôveru (čo sa stane v skupinke, ostane v skupinke,
 • slobodu umeleckého prejavu (nikto nebude váš výtvor posudzovať,
 • sloboda citového a slovného prejavu (uvoľnenie emócií, všetko, čo si nemôžeme doma dovoliť)
 • podporu kolektívu (navzájom si prajeme aby naše zámery boli splnené),
 • vypočutie (každý dostane priestor na zdieľanie na začiatku a na konci seansy,
 • maximálne vybitie energie (fyzicky naozaj zaberieme a to nielen pri rituálnom tanci)
 • maximálne psychické nabitie (rozlejeme svoje vedomie do priestoru)
 • dlhotrvajúci účinok terapie (náš výtvor nám bude pripomínať náš zámer a všetko, čo nám to prinieslo).

Ako to celé vzniklo...

Asi pred dvomi rokmi som si začala maľovať doma len tak pre seba. Zo začiatku len tak nesmelo ale získal si ma ten pocit uvoľnenia. Bola som presvedčená o tom, že už maľovať neviem, že som už všetko zabudla.  Preto som od toho ani veľa neočakávala. Nemyslela som na nič, užívala som si miešanie farieb, pohyby štetcom do hudby, na ktorú som mala práve chuť. Po celom dni práce za počítačom, mi to robilo veľmi dobre. Ruka mi tancovala do rytmu, až postupne začala tancovať každá bunka v mojom tele. V tom období som sa cítila zavalená informáciami všetkého druhu. Valili sa na mňa z mojej hlavy, z obrazoviek, z facebooku, z billboardov... Maľovanie mi umožnilo od tohoto všetkého si oddýchnuť. Nemala som potrebu vizualizovať si niečo konkrétne, učiť sa tieňovať, niečo odkresľovať, aby sa to čo najviac podobalo realite. Zaujímal ma môj vnútorný svet. Moje pocity a emócie. Potrebovala som zmeniť svoje myslenie z deštruktívneho na konštruktívne. Vôbec sa mi nechcelo starať sa o to, aby môj výtvor mal presný požadovaný tvar, rozmer či perspektívu. Maľovala som bez zapojenia mysle. Mala som prázdnu hlavu. Konečne!

Napadlo mi, či je možné do obrazu vložiť informáciu. Použiť obraz ako nástroj pre liečenie samej seba, možno aj druhých. Rozhodla som sa, že sa o tom porozprávam so šamanom, ku ktorému som mala ísť čoskoro na ceremóniu Bufo Alvarius (psychadelická žaba). Octavio mi potvrdil, že obrazy majú liečivé účinky. V juhoamerickej džungli žijú šamani, ktorí takto už liečia.. Vraj stačí, keď si dám toto želanie (aby moje obrazy liečiliˇpred rituálom do zámeru. A tak sa aj stalo a ja som po návrate domov zo Španielska namaľovala obraz - bez toho aby som sa o to akokoľvek vedome snažila - na plátno som namaľovala presne to, čo som videla v stave napojení sa na absolutne vedomie. Bola to čistá energia tvorenia, lásky a slobody, ktorú som spolu so žabím jedom ochutnala. Odvtedy som si vždy pred maľovaním v meditácii vizualizovala svoj zámer tak, ako keby som ho už vo svojej realite zažívala. Maľovanie samotné však vždy prebiehalo intuitívne, bez námahy, bez zapojenia mysle. Častokrát som zostala prekvapená výsledkom. Samozrejme že ho moja myseľ mala tentenciu posudzovať. Učila som sa vystúpiť zo svojej hysterickej mysle. Riadiť sa pocitmi, ktoré vo mne môj proces vyvolal. Niekedy ma zaviedol niekam, kde som vôbec nečakala. Pýtala som sa samej seba: "Čo musím urobiť, aby som dosiahla svoj zámer? Aké si kladiem prekážky, ktoré ma oddaľujú od môjho cieľa? Kde samú seba sabotujem?"  Písala som si získané informácie a vznikli k obrazom aj básne. Dala som úplnú slobodu svojej kreativite. Takto som tvorila pre seba aj pre druhých ľudí. Moje vlastné procesy ma viedli k zmenám v mojom živote. A tiež ľudia,  na ktorých želanie som maľovala, ma povzbudzovali v tom, že som objavila niečo, čo funguje. O tom si môžte prečítať tu:          O maľovaní dušou          

Od septembra 2019 asistujem môjmu priateľovi Tomášovi pri bioenergetických a psychosomatických terapiách ale aj pri skupinových kurzoch, ako je napríklad ´Liečenie vnútorného dieťaťa´. Moje vnútorné vedenie mi našepkávalo, že slovné spojenie ´liečenie obrazmi´ môže mať omnoho širší význam, ako som si doposiaľ myslela. Pretože autentický zážitok je pri akejkoľvek terapii to, čo skutočne má potenciál človeka liečiť. Začala som poskytovať individuálne hodiny terapetického maľovania. To mi umožňuje sústrediť sa na konkrétneho klienta tak, aby si mohol zvoliť zámer, ktorý odpovedá skutočnej potrebe jeho duše a aby pomocou tvorivého procesu bol schopný prejsť jednotlivými úrovňami svojho vlastného vnútorného procesu. Niekedy je potrebné klienta naviesť tak, aby sa uvoľnili emócie ale aj strachy a bariéry, ktoré by si v súvislosti s daným zámerom mohol človek vytvárať. Tak ako som to predtým robila sama u seba. S tým rozdielom, že dnes mám omnoho viac nástrojov, ktoré môžem pri sprevádzaní klienta využiť. Ale najvďačnejšia som za znovuobjavenie svojej intuície, ktorú čoraz viac vnímam a nasledujem. Viac informácií o individuálnej kreatívnej terapii - ČistoTY nájdete tu: Kreatívna terapia

 

Kreatívny workshop - Ako maľovať dušou?


Spoločné maľovanie organizujem raz do týždňa. Je nielen pre ĺudí, ktorí majú k maľovaniu blízsky vzťah ale aj pre tých, ktorí nikdy nemaľovali. Možno podvedome cítite, že by si ste si radi dopriali tento zážitok. Niektorí ste maľovanie ako deti milovali ale v dospelosti ste si túto schopnosť z nejakého dôvodu zablokovali. Alebo máte pocit, že nie ste dosť dobrí, že nemáte dosť nápadov a podobne.. Nie sú potrebné žiadne skúsenosti, vítaní sú aj úplní začiatočníci. Pri spoločnom maľovaní je kreatívna energia jednoducho vo vzduchu, stačí sa na túto vibráciu napojiť a maľovanie už ide samé od seba. 

Druhá rovina je tá terapeutická. Nemaľujeme len kvoli výsledku našich tvorivých snáh. Áno, náš výtvor je dôležitou súčasťou nášho procesu ale nie je našim stredobodom. Namiesto toho si všímame toho, kto dielo tvorí, teda naše myšlienky, emócie, pocity, naše túžby a želania, vedomé ale aj podvedomé. Intuitívne maľovanie je vhodné pre tých, ktorí radi pátrajú v hĺbkach svojho podvedomia a neustále sa pýtajú, ako by mohli mohli byť lepšími pre seba aj pre svoje okolie.

Intuitívny kreatívny proces umožňuje:

 • spoznávať samého seba
 • odhaliť svoje vedomé aj podvedomé túžby a želania
 • identifikovať bariéry a prekážky, ktoré si tvorím
 • uvoľniť neustále posudzujúcu myseľ
 • prejaviť emócie, ktoré si v bežnom živote nemôžem dovoliť
 • napojiť sa na svoje vnútorné dieťa
 • napojiť sa na svoje vnútorné vedenie
 • odniesť si domov výsledok svojej práce, ktorý mi bude pripomínať, čo som prekonala, pretvorila atď.

Intuitívne maľovanie v skupine je veľmi podporujuce a umožňuje nám naladiť sa lepšie na svoj zámer a tým prekonať svoje očakávania. Mojim zámerom je vytvoriť vám bezpečné prostredie a naviesť vás takým spôsobom, aby ste sa prostredníctvom svojej kreatívnej tvorby mohli spojiť so svojou podstatou, svojím pravým JA. Začíname v kruhu všetci spoločne sústredením svojej pozornosti na prítomný okamih, tak aby sme mohli vypnúť od každodenných starostí. Uvediem vás do programu, zoznámime sa medzi sebou, tak aby sme si vytvorili ducha skupiny. Každý dostane pár minút na predstavenie svojho zámeru skupine.

V samotnom kreatívnom procese pracujeme s tromi úrovňami tvorby:

 • obraz tvoríme postupne po jednotlivých vrstvách, kým vrstvy zaschnú navediem vás jednoduchými cvičeniami na ďalšie úrovne,
 • počas maľovania prebieha zdieľanie vo dvojiciach, aby sme mali dosť času na kreatívnu činnosť.
   

1. úroveň - MYSEĽ - zdieľanie zámeru vo dvojiciach. Odhalíme želania, myšlienky, obavy a predstavy na úrovni našej mysle.

2. úroveň - SRDCE - druhá vrstva maľovania prebieha na úrovni našich pocitov a emócií spojených so zámerom. Identifikujeme prekážky, ktoré nám bránia jeho dosiahnutí. Dovolíme si vyjadriť svoje emócie v bezpečnom prostredí.

3. úroveň - DUŠA - tretiu úroveň dosiahneme po absolvovaní dvoch predchádzajúcich. Prichádza ako mávnutím čarovného prútika - spojenie s pravým autentickým ja. Alebo so Zdrojom? Každopádne táto úroveň sa vyznačuje hravosťou, jasnosťou a pocitom, že to prichádza odniekiaľ mimo mňa. Prináša odpovede na všetky moje vyslovené aj nevyslovené otázky. Zrazu sa nám vyjasní a už nám nič nebráni v ceste za svojim zámerom. 

Po skončení aktívnej kreatívnej časti sa zas stretávame v spoločnom kruhu aj so svojimi hotovými obrazmi. Každý, kto bude mať chuť  ukázať svoje dielko, podeliť sa so svojimi pocitmi, postrehmi ale aj podrobnosťami zo svojej transformačnej cesty, tu dostane svoj priestor. Integračná fáza je veľmi dôležitá, umožňuje nám prežiť tzv. AHA moment, keď nám docvakne, čo nám chcela naša duša prostredníctvom obrazu povedať. :) Obraz s nami pracuje aj neskôr doma, keď si ho umiestnime na svoje obľúbené miesto. Prehovára k nám a pripomína nám, že   zmeny je potrebné previesť do našej každodennej reality.

Cena workshopu: 20 EUR, materiál vlastný

Dĺžka trvania:  cca 4 hod. Prebieha každú stredu o 18tej

Najbližšie stretnutia: 2.12.2020, 9.12.2020, 16.12.2020

Miesto konania: Via prudentia, Vajnorská 98/A, Bratislava alebo Hagarova 11, 831 51 Bratislava Rača podľa počtu účastníkov

Prihlasovací formulár na Workshop