Transformačný jesenný kurz ´Maľovanie dušou´ s Luciou Jasnou

´Kreativita ako katalyzátor zmeny -Sebapoznanie a transformácia pomocou techník intuitívneho maľovania a ďalších seba-rozvojových či relaxačných techník ( napr. šamanské, meditačné, bioenergetické a pod).´ Relaxácia, uvoľnenie, odreagovanie od náročných situácií (stresu), práca v skupine. 

Predstavte si že by ste mohli:

 • užívať si prítomný okamih,
 • potešiť seba alebo svojich známych vlastnoručne maľovaným originálnym obrazom,
 • nasmerovať sa na splnenie svojich svoje snov a túžob (čo by si si chcel/-a do života priniesť),
 • preskúmať svoje vnútorné prežívanie, emócie alebo pocity k sebe alebo k druhým,
 • spojiť sa sám/sama so sebou a svojou intuíciou,
 • povzbudiť svoju kreativitu,
 • a mnoho iného...

22. Sept - zač. Novembra 2021

Ste pripravení na zmeny v reálnom živote? Tak ich poďme manifestovať do vlastných umeleckých diel, ktoré vplývajú nielen na našu psychiku. Proces ich tvorby umožňuje zvedomiť naše podvedomé túžby a sny. Hotové dielo - obraz na plátne - nám pripomína našu schopnosť tvoriť si naše životy ako TVORCA vlastnej reality.


´Maľovanie dušou´ je kurz, z ktorého si odnesiete niečo domov. Vytvoríte si svoju vlastnú sériu originálnych seba-spoznávacích obrazov, ktoré vám budú pripomínať vašu transformačnú cestu. Maľovanie akrylom na plátno nám tu bude slúžiť ako nástroj komunikácie so samým sebou, svojim vnútrom. Umožní nám vyplaviť a uvedomovať svoje emócie (pozitívne aj negatívne) a predovšetkým sa začať PRIJÍMAŤ a MILOVAŤ sa takých aký sme. Pretože všetci prežívame tie isté emócie len s trošku inými hlavnými postavami a viac alebo menej podobným scenárom. 

Vytvoríme si bezpečný priestor, v ktorom každý bude mať slobodu prejavu. Na začiatku procesu nám maľovanie poslúži na tzv. odpútanie pozornosti našej analytickej mysle, tak aby sme sa vedeli uvoľniť a zahodiť starosti bežného dňa. Pod vedením lektorky sa postupne dostanete do hĺbok svojho podvedomia, a tak sa z neho môže na plátno vyfarbovať všetko, čo v ňom bolo doteraz hlboko skryté. V prípade, že nastane tzv. vyplavovanie emócií,  účastníkom je veľmi nápomocná podporná sila skupiny. O tom, čo máme v nás hlboko zakódované, rozprávajú naše výtvory. Budeme ich spolu analyzovať a postupne pretvárať skutočnosť, tak aby sme sa ocitli, tam kde chceme byť...a naše sny sa postupne stávajú realitou. Uvedomíme si, čo vlastne chceme, ako sa naozaj chceme cítiť. Zhmotníme si túto predstavu do niečoho hmatateľného, čo nám vytvorí most medzi nehmotným a hmotným svetom. Vieme, že na počiatku všetkého bola myšlienka. Tá udáva formu. Bez fantázie tvoriteľa by sme nemali na zemi architektonické diela, obrazy veľkých majstrov, ale ani kulinárske špeciality našich maminiek..

Maľovanie prebieha v pri dynamickej hudbe. Počas samotného maľovania sa nerozpráva, na to sú určené priebežné zdieľania vo dvojici alebo v skupine. Na začiatku a na konci zaradíme uvoľňovacie a nalaďovacie cvičenia.

Prijmite pozvanie na kreatívne spoločné stretnutia, ktoré vám umožnia dlhodobo pracovať na konkrétnom cieli, zámere, ktorý ste si vybrali buť pomocou konzultácie so mnou alebo sami.  Možno sa chcete viac napojiť na svoju intuíciu, svoje vyššie ja. Alebo si chcete do života priniesť konkrétnu zmenu: úžasnú prácu, finančnú stabilitu, toho najlepšieho partnera....Ale niečo vám v tom bráni...zatiaľ!

Na týchto kurzoch sa postupne, krok po krôčiku budeme dostávať bližšie k nášmu finálnemu zámeru, ktorý si nastavíme na začiatku kurzu. Tento zámer sa nám bude samozrejme meniť, tak ako sa budeme približovať k podstate, k tomu, čo je za tým: naše vzorce, nastavenia, traumy a pod.  A to prostredníctvom svojej vlastnej kreativity, ktorá je vo svojej podstate božskou energiou, ktorá cez nás prechádza práve vtedy, keď nepremýšľame hlavou...keď sa prejaví naša vlastná duša, prichádzajú zázraky.

Každý obraz k vám bude prehovárať a nabádať vás k zmenám, ktoré musíte urobiť, pochopiť, vyčistiť, aby ste boli bližšie k svojmu cieľu. Zmeny nemusia byť jednoduché, ide len o to, ako sa k tomu postavíme, či sa silou mocou budeme držať toho starého alebo budeme vítať to NOVÉ v našich životoch. 

Cieľom kurzu nie je namaľovať si profesionálne obrazy (nebudeme sa učiť žiadne techniky), cieľom kurzu je prežiť nielen psychickú ale aj hmatateľnú zmenu, preto budeme pracovať aj s inými technikami ako sú meditačné, ukotvovacie a dýchacie techniky. Zapojíme aj prácu s telom, tanec, trasenie (Oshova dynamická meditácia), šamanské techniky a podobne. Budeme maľovať pri extatickej hudbe. 


Praktické cvičenia a techniky skupinovej práce čerpám z knihy ´Skupinová arteterapia´od Martina Liebnann-a. 


Čo môžete očakávať?

 • absolútnu dôveru (čo sa stane v skupinke, ostane v skupinke,
 • slobodu umeleckého prejavu (nikto nebude váš výtvor posudzovať,
 • sloboda citového a slovného prejavu (uvoľnenie emócií, všetko, čo si nemôžeme doma dovoliť)
 • podporu kolektívu (navzájom si prajeme aby naše zámery boli splnené),
 • vypočutie (každý dostane priestor na zdieľanie na začiatku a na konci seansy,
 • maximálne vybitie energie (fyzicky naozaj zaberieme a to nielen pri rituálnom tanci),
 • maximálne psychické nabitie (rozlejeme svoje vedomie do priestoru),
 • dlhotrvajúci účinok terapie (náš výtvor nám bude pripomínať náš zámer a všetko, čo nám to prinieslo).

Postupne si namaľujete 10 a viac obrazov duše. Hlavným cieľom kurzu je sebapoznanie, transformácia, rozvinutie schopností (u každého individuálne nastavenie pri úvodnom rozhovore). Maľby sú vedľajším, aj keď veľmi dôležitým produktom, ktorý nám bude slúžiť ako podklad na rozbor vnútorného procesu. Nie je potrebné vedieť kresliť ani mať skúsenosti s maľovaním. Súčasťou je komunikácia v skupine. Program kurzu:

1. stretnutie: zoznámenie sa s lektorkou Luciou Jasnou a s technikami transformačnej terapie, predstavenie sa v kruhu, vytvorenie individuálneho dlhodobého zámeru transformačnej terapie , s ktorým budeme pracovať počas nasledujúcich 10 sedení (ak nebolo zadané počas individuálnej konzultácie. Určenie materiálových a iných potrieb (vysvetlím, kde čo ako najlepšie kúpite). Zoznamovacie a uvoľňovacie cvičenia, samotný tvorivý proces.

2. stretnutie - 9. stretnutie: Úvodný kruh, Meditácia na naladenie sa na zdroj svojej kreativity (buď pokojná alebo dynamická), Tvorenie pomocou techník intuitívneho maľovania a skupinovej arteterapie. Záverečný zdieľací kruh.

10. stretnutie: Tvorenie + Záverečné zhodnotenie, oslava našich transformačných procesov a naplánovanie výstavy vybraných diel (v prípade záujmu) + ´tips and hints´ ako svoje diela správne predávať (marketing, stránky a pod. ). Možnosť dohodnúť sa na organizácii verejnej výstavy v Centre Transfrormácie - je súčasťou procesu prijatia svojej výnimočnosti, otvoreniu sa hojnosti. Aj vám naskočilo teraz kopec programov? :)

Na začiatku aj na konci každej hodiny budeme zdieľať svoje procesy, emócie, progresy. Vytvoríme si podpornú skupinku, kde si budeme môcť dôverovať, preto si na začiatku pomocou rituálu sľúbime vernosť a pomoc na tejto ceste. Informácie zo skupinky nevynášame. 

 

Transformačná terapia pomocou techník intuitívneho  maľovania


Spoločné maľovanie bude prebiehať raz  týždenne Utorky alebo Štvrtky od 22. septembra do začiatku Novembra (presný kalendár zverejním v sept.).  Tento kurz je určený nielen pre ľudí, ktorí majú k maľovaniu blízky vzťah ale aj pre tých, ktorí nikdy nemaľovali. Možno podvedome cítite, že by si ste si radi dopriali tento zážitok. Niektorí ste maľovanie ako deti milovali ale v dospelosti ste si túto schopnosť z nejakého dôvodu zablokovali. Alebo máte pocit, že nie ste dosť dobrí, že nemáte dosť nápadov a podobne.. Nie sú potrebné žiadne skúsenosti, vítaní sú aj úplní začiatočníci. Pri spoločnom maľovaní je kreatívna energia jednoducho vo vzduchu, stačí sa na túto vibráciu napojiť a maľovanie už ide samé od seba. 

Druhá rovina je tá terapeutická. Nemaľujeme len kvôli výsledku našich tvorivých snáh. Áno, náš výtvor je dôležitou súčasťou nášho procesu ale nie je našim stredobodom. Namiesto toho si všímame toho, kto dielo tvorí, teda naše myšlienky, emócie, pocity, naše túžby a želania, vedomé ale aj podvedomé. Intuitívne maľovanie je vhodné pre tých, ktorí radi pátrajú v hĺbkach svojho podvedomia a neustále sa pýtajú, ako by mohli mohli byť lepšími pre seba aj pre svoje okolie.

Intuitívny kreatívny proces umožňuje:

 • spoznávať samého seba
 • odhaliť svoje vedomé aj podvedomé túžby a želania
 • identifikovať bariéry a prekážky, ktoré si tvorím
 • uvoľniť neustále posudzujúcu myseľ
 • prejaviť emócie, ktoré si v bežnom živote nemôžem dovoliť
 • napojiť sa na svoje vnútorné dieťa
 • napojiť sa na svoje vnútorné vedenie
 • odniesť si domov výsledok svojej práce, ktorý mi bude pripomínať, čo som prekonala, pretvorila atď.

Intuitívne maľovanie v skupine je veľmi podporujúce a umožňuje nám naladiť sa lepšie na svoj zámer a tým prekonať svoje očakávania. Často tu nájdeme práve tu svoju rodinu duše. Ale je aj príjemné sa kurzu zúčastniť v páre, umožňuje tak partnerom  sa spoznať zas o niečo hlbšie a haromonizovať tak svoj vzťah. Vhodné aj v prípade partnerských a iných problémov. Mojim zámerom je vytvoriť vám bezpečné prostredie a naviesť vás takým spôsobom, aby ste sa prostredníctvom svojej kreatívnej tvorby mohli spojiť so svojou podstatou, svojím pravým JA. Začíname v kruhu všetci spoločne sústredením svojej pozornosti na prítomný okamih, tak aby sme mohli vypnúť od každodenných starostí. Uvediem vás do programu, zoznámime sa medzi sebou, tak aby sme si vytvorili ducha skupiny. Každý dostane pár minút na predstavenie svojho zámeru skupine.

V samotnom kreatívnom procese pracujeme s tromi úrovňami tvorby:

 • obraz tvoríme postupne po jednotlivých vrstvách, kým vrstvy zaschnú navediem vás jednoduchými cvičeniami na ďalšie úrovne
 • medzi jednotlivými etapami maľovania prebieha zdieľanie s lektorkou tak, aby sme boli schopní nasledovať transformační proces
   

1. úroveň - MYSEĽ - zdieľanie zámeru vo dvojiciach. Odhalíme želania, myšlienky, obavy a predstavy na úrovni našej mysle.

2. úroveň - SRDCE - druhá vrstva maľovania prebieha na úrovni našich pocitov a emócií spojených so zámerom. Identifikujeme prekážky, ktoré nám bránia jeho dosiahnutí. Dovolíme si vyjadriť svoje emócie v bezpečnom prostredí.

3. úroveň - DUŠA - tretiu úroveň dosiahneme po absolvovaní dvoch predchádzajúcich. Prichádza ako mávnutím čarovného prútika - spojenie s pravým autentickým ja. Alebo so Zdrojom? Každopádne táto úroveň sa vyznačuje hravosťou, jasnosťou a pocitom, že to prichádza odniekiaľ mimo mňa. Prináša odpovede na všetky moje vyslovené aj nevyslovené otázky. Zrazu sa nám vyjasní a už nám nič nebráni v ceste za svojim zámerom. 

Po skončení aktívnej kreatívnej časti sa zas stretávame v spoločnom kruhu aj so svojimi hotovými obrazmi. Každý, kto bude mať chuť  ukázať svoje dielko, podeliť sa so svojimi pocitmi, postrehmi ale aj podrobnosťami zo svojej transformačnej cesty, tu dostane svoj priestor. Integračná fáza je veľmi dôležitá, umožňuje nám prežiť tzv. AHA moment, keď nám docvakne, čo nám chcela naša duša prostredníctvom obrazu povedať. :) Obraz s nami pracuje aj neskôr doma, keď si ho umiestnime na svoje obľúbené miesto. Prehovára k nám a pripomína nám, že   zmeny je potrebné previesť do našej každodennej reality.


Cena

250  EUR  (bez materiálu) alebo 520 EUR (s materiálom, presný popis materiálu dostanete po konzultácii mailom) za 10 stretnutí.

Záloha: 50 EUR (verzia bez materiálu)v- pri prihlásení alebo 250 EUR (verzia s materiálom) pri registrácii. 

Číslo účtu: SK05 0200 0000 0038 0243 2255


Skupinové stretnutia budú prebiehať v utorok od 22. sept. 2021 do začiatku novembra 2021 v čase od 18:00 - 21:00 hod, presné dátumy a viac informácií dostanete mailom po vyplnení registračného formulára.

Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa prosím prihlasujte pomocou registračného formulára na konci tejto stránky. 

Pred prihlásením na kurz sa môžete objednať na telefonickú konzultáciu (zadarmo, 0948 18 99 33) alebo vzorovú hodinu (40 EUR bez materiálu, 90 EUR s materiálom). 


Miesto konania: Centrum Transformácie, V záhradách 1, Slavín-Bratislava alebo záhrada v Dúbravke (Plachého 18) v letných mesiach

Prihlasovací formulár na kurz ´Maľovanie dušou´, konzultáciu zadarmo a vzorovú hodinu. 


Po skončení kurzu je možné usporiadať predajnú výstavu diel (dobrovoľné). 


Teším sa na Vás!