Galériu všetkých obrazov nájdete na konci tejto stránky. 

Liečenie obrazmi - Ako to funguje?

Maľovala som ako dieťa. Maľoval otec aj starý otec. Počas školskej dochádzky na základnej škole ma rodičia prihlásili na hodiny výtvarnej výchovy v Ľudovej škole umenia. Pamätám sa, ako ma počas jednej hodiny veľmi nahnevala pani učiteľka. Prekreslila mi obrázok. Išlo len o jednu líniu, no mne išlo o celý život. Ušla som cez záchodové okno a nikdy som sa už nevrátila. Tým skončila moja kariéra tradičnej maliarky. Som teda maliarka netradičná. Objavila som v sebe intuíciu, pomocou ktorej maľujem intuitívne obrazy. 

Tvorím pre seba, rodinu, ale aj pre priateľov. Zámer si vyberám intuitívne, podľa toho, čo práve vo svojom živote riešim.  Ak maľujem obraz pre niekoho iného, dopredu sa spýtam, čo by si daný človek prial priniesť do života. Býva to láska, harmónia, pokoj, zdravie ale aj hojnosť, tvorivosť, pokora...Niekedy sa úvodný rozhovor natiahne aj na pár hodín a my sa dostaneme aj k iným metódam, ktoré majú potenciál človeku pomôcť vyriešiť jeho problémy a zranenia...To všetko mi pomáha viac človeka spoznať a naladiť sa na neho. Poskytnúť mu pomoc už predtým ako začne cesta spoznávania jeho vnútra pomocou práce s obrazom. Veľa odpovedí na naše otázky nachádzame častokrát  v podvedomí. Hlavne vtedy keď si naša myseľ už nevie rady. 

Pred meditáciou si nachystám plátno a farby. Zavriem oči a sústreďujem sa len na svoj dych a príjemnú hudbu. Týmto spôsobom sa vypínam od bežného dňa, aby som odstránila vonkajšie vplyvy, ktoré by ma mohli rušiť. Naladím sa na pocit, ktorý vo mne jeho zámer vyvoláva, alebo ktorý chcem odovzdať pre domáce liečenie. V meditácii si ho predstavím ako fraktály energie. Niekedy majú konkrétne farby, tvary, vlnia sa alebo vytvárajú obrazce. Vyvolávajú vo mne príjemné pocity. Pomocou pozitívnej imaginácie si predstavujem svojho priateľa ako táto energia vstupuje do jeho tela, až ho zaplaví natoľko, že vytryskuje z jeho tela do okolia. Až do celého vesmíru. Zámer je splnený, veselo tancujeme, smejeme sa...Sme plní tejto nádhernej energie života. 

Počas maľovania prenechávam úplnú dôveru v tento proces. Uvoľnená sa stávam predĺžením nekonečnej múdrosti zdroja v podobe štetca v mojej ruke. Predstavujem si to tak, že moja ruka je napojená na niečo, čomu hovoríme zdroj alebo božská podstata. Nechám ju nech za mňa vyberá farby, tvary a pohybuje sa v rytme vibrácie, na základe pocitu, ktorý vo mne zanechali vízie z meditácie. Je to veľmi oslobodzujúci pocit. Často sa mi stáva, že keď je dielo hotové a ja ho začnem vnímať opäť svojimi ľudskými zmyslami, som vzrušená, ako keby som ho videla po prvýkrát.  Stalo sa mi už, že sa mi obraz nepáčil a vyvolal vo mne vlnu negatívnych pocitov. Práve tento obraz ma naučil o sebe najviac. Častokrát až po pár hodinách, niekedy aj dňoch, či týždňoch, Zavesený doma na poličke, stal sa kľúčom k tajným komnatám môjho podvedomia. Ukázal mi napríklad,  čo všetko musím meniť. Pred čím stále zatváram oči. Obrazy sú prejavom nášho podvedomia. Oplatí sa ich študovať. :)

Takto maľujem doma :)
Takto maľujem doma :)

Terapia farbami - funguje aj psychosomaticky?

Určite áno. Obrazmi sa liečim už asi rok. Rastiem a posúvam sa svojim tempom. Ako jeden príklad za všetky vyberiem svoj nedávny proces tvorenia. Meditovala som o vlastných strachoch a písala som si myšlienky. Pýtala som sa samej seba: Čoho sa bojím? Ako sa pri tom cítim vo svojom tele? Na papier som napísala všetky svoje zjavné ale po pár minútach aj skryté obavy a strachy. Vizuálne som ich zhmotnila do červenej farby, ktorú som potom rozmazávala pomocou špachtle na plátno predo mnou. Ako sa farba rozotierala tak aj bledla, pohybom špachtle sa na plátne začali vytvárať zaujímavé útvary. Tým sa moje prejavy strachu, ktoré som si psychosomaticky prežívala vo vlastnom tele, začali vytrácať. Zvieranie v hrudníku sa začalo uvoľňovať, po chvíli som sa a začala cítiť veľmi oslobodzujúco. Obraz, ktorý som hneď po tejto meditácii namaľovala je dôkazom toho, čo som sama cítila. Naplnila ma neskutočná ľahkosť a hravosť. Maľovala som ďalej a druhý obraz vznikol z emócie, ktorú by som opísala ako detskú hravosť a bezstarostnosť. Sama som si prežila, ako sa na mojom tele prejaví, keď sa zbavím strachov a mylných presvedčení  

Obraz pomocou ktorého som prekonala svoje vedomé aj podvedomé strachy_obraz je VOĽNÝ
Obraz pomocou ktorého som prekonala svoje vedomé aj podvedomé strachy_obraz je VOĽNÝ
Obraz, ktorým som vyjadrila svoju detskú hravosť a bezstarostnosť po prekonaní svojich strachov_obraz je VOĽNY
Obraz, ktorým som vyjadrila svoju detskú hravosť a bezstarostnosť po prekonaní svojich strachov_obraz je VOĽNY

Originálne energetické liečivé obrazy 

Voľné obrazy nájdete tu alebo ich pravidelne uverejňujem aj  vo svojej FB skupine Lucid Experience: https://www.facebook.com/groups/lucid.experience.sk/. Ak sa vám zapáči niektorý z aktuálnych voľných obrazov, budem rada keď ma kontaktujete a dohodneme sa na cene priaznivej pre obidve strany. Maľovanie energetických obrazov je moja vášeň a poslanie. Bola by som rada, keby moje obrazy pomohli aj ďalším ľudom na ich ceste. Tak ako každodenne pomáhajú mne a mojim priateľom. Možno vás inšpirovala práve téma, ktorú daný obraz predstavuje. Spolu s obrazom si u mňa kupujete aj energiu a liečenie, ktorý obraz v sebe zahrňuje. Pre rozvoj práve tejto kvality vo vás,  je dobré naučiť sa s obrazom doma pracovať. Ako na to, vám rada vysvetlím osobne alebo telefonicky. 

Energetický obraz so zámerom ´Prebudenie´_VOĽNÝ
Energetický obraz so zámerom ´Prebudenie´_VOĽNÝ
Energetický obraz ˇŽivotˇ_VOĽNÝ
Energetický obraz ˇŽivotˇ_VOĽNÝ
Energetický obraz ´Zdravie_VOĽNÝ
Energetický obraz ´Zdravie_VOĽNÝ
Energetický obraz "Stretnutie sa s pravým ja"
Energetický obraz "Stretnutie sa s pravým ja"
Energetický obraz ´Vdačnosť´_ VOĽNÝ
Energetický obraz ´Vdačnosť´_ VOĽNÝ
Energetický obraz ´Počiatok_ VOĽNÝ
Energetický obraz ´Počiatok_ VOĽNÝ

Kópie energetických liečivých obrazov

Do svojej ponuky som momentálne zahrnula  aj kópie všetkých voľných alebo už predaných energetických obrazov. Nemusíte sa báť, ide o kvalitný foto obraz, farby sú krásne žiarivé a trvácne. Takýto obraz vydrží dokonca dlhšie ako jeho originál. Každý obraz ide najskôr ku mne, v meditácií ho energeticky nabijem pomocou zámeru zvoleného pri tvorení originálu. Čo je výhodou, viem danú kópiu energeticky prispôsobiť tzv. ´nakvantovať´ (energeticky naladiť) na jeho budúceho majiteľa. V prípade záujmu budúceho majiteľa povediem k terapeutickej práci na doma. 

Všetky obraz nájdete na tejto stránke alebo nižšie v sekcii Galéria všetkých obrazov. 

Personalizované energetické obrazy na objednávku

Obrazy tvorím na objednávku podľa individuálnych zámerov každého klienta. Samotnému tvoreniu predchádza rozhovor s klientom. Je to veľmi dôležitá súčasť tvorenia a umožňuje mi energeticky sa na klienta naladiť. Zámer je volený buď klientom alebo počas spoločného rozhovoru. Je možné, že pri spoločnom pátraní po vhodnom zámere, prídeme na ďalšie hlbšie príčiny, ktoré by mohli brániť  plneniu daného zámeru. V tom prípade je možné postupovať jednotlivo a pracovať so zámermi postupne alebo vybrať vhodný zámer, tak aby predstavoval vrchol pyramídy. Tu je možné využiť aj liečenie v hladine Théta. V úvodnom rozhovore taktiež vysvetlím, akým spôsobom tvorím a ako s obrazom terapeuticky pracovať. Obraz neslúži len na dekorovanie miestnosti v byte ale mal by slúžiť aj na osobný rast jeho nového majiteľa. Ako sa to však podarí splniť, závisí na jeho osobnej práci a nasadení. 

Personalizovaný obraz na objednávku, zámer pre Janku: ´Privolanie sily pre uskutočnenie zmeny´
Personalizovaný obraz na objednávku, zámer pre Janku: ´Privolanie sily pre uskutočnenie zmeny´
Personalizovaný obraz pre Táničku, priala si ´Pokoj v duši´
Personalizovaný obraz pre Táničku, priala si ´Pokoj v duši´
Personalzovaný obraz pre Ľubku na privolanie ´Šťastia´do života
Personalzovaný obraz pre Ľubku na privolanie ´Šťastia´do života

Individuálna kreatívna terapia

Ide o individuálnu kreatívno - terapeutickú prácu s klientom. Práca trvá zvyčajne 2 až 3 hodiny a klient si pod mojim vedením namaľuje svoj vlastný energetický obraz podľa svojho zámeru. Pod mojim vedením je schopný prejsť tromi úrovňami tvorby: myseľ (myšlienky spojené so zámerom, bloky na úrovni mysle), srdce (pocity, emócie a energetické bariéry) a duša (spojenie s vlastným vnútorným vedením), ktoré mu môžu pomôcť pri plnení želaného stavu v bežnom živote. Viac informácií nájdete tu: https://www.lucid-experience.sk/arte-terapia-cistoty/. Cena individuálnej terapie je 40 EUR/hod. Materiál je v cene. 

Skupinová kreatívna terapia

Momentálne pre opatrenie proti šíreniu COVID-19 pozastavené. Keď sa situácia uvoľní, budem vás informovať o nových termínoch. Aby sme zostali v spojení a tvorili aj doma, s priateľom Tomášom (lektor a terapeut) vysielame naživo online každú stredu 18:00. našu ´Kreatívnu cestu´.  Viac informácií nájdete tu: https://www.facebook.com/rebirthingsk/.

Viac o skupinovej kreatívnej terapii nájdete tu: https://www.lucid-experience.sk/kreativny-workshop-ako-malovat-dusou/.


Referencie

Biby Bohyňskej, systemická terapeutka:

Jednou z dôležitých ciest k hľadaniu a skúmaniu samého seba sú intuitívne energetické obrazy, ktoré nám pomáhajú vidieť svoje procesy zreteľnejšie a oveľa jasnejšie ako keď sa vyjadrujeme slovami, ktorých šéfom je ego. Niekedy je treba vypnúť hlasy v sebe aj z vonku a nechať sa uniesť pocitom, farbami, energiou, ktorá hlave vôbec nedáva zmysel. Je to v tejto urozprávanej dobe relaxačne a mnohokrát liečivé. Lucia Jasna Glejteková vás týmto pocitom bezpečne prevedie, len sa netreba báť skočiť, vnímať všetkými zmyslami a predovšetkým mlčať. :)

 Ivka Kamenická, spirituálna priateľka:

"Lucka, ten obraz, ktorý máš na stene je úžasný. Je na predaj? Hľadela som naň hodnú chvíľu, čo sa mi moc nestáva..a v poslednom období som tie strachy dosť zažívala..v súvislosti so zdravím..a ešte stále ma niekde strašia. :)..ale ten obraz dáva nádej, svetlo, ktoré je všade okolo nás, len z istého uhla pohľadu ho nevnímame..mám z neho skrátka dobrý pocit. Sú tam krásne farby. Tu aj ten strach aj keď je dominantný, ale nie je tmavý, temný, čierny..takže nepôsobí až tak strašne. Určite by som ho chcela vidieť naživo."


Michal Patočka, doktor čínskej medicíny 

"Rád by som týmto vyjadril obdiv k Luckinej tvorbe. Obrazy na mňa zapôsobili od prvého momentu. Ten môj so mnou zarezonoval a prenikol do hĺbky, vyplavil dávku pozitívnych emócií a ja som v tom bode vedel, že ho chcem. Ďakujem za krásne obohatenie."


Peťka Fleisherová, spolubývajúca:

" Lucku vrelo doporučujem. Viem koľko energie do toho vie dať. Na dané maľovanie sa svedomito pripraví a pracuje. Vždy rôzne dlho a vždy sa mi jej výtvory veľmi páčia. Maľba srdcom."


Zuzana Frolová, kamarátka zo strednej školy:

"Stále nemôžem uveriť ako sa táto úžasná baba, večná kamarátka a inšpiratívna osôbka vydala takouto krásnou životnou cestou. Tvoja odvaha a viera v samú seba je obdivuhodná. Luci, tvoje obrazy sú všetky krásne a každým dňom viac nádherné (a navyše aj liečivé). Vždy som si myslela, že vlastnoručne vyrobené darčeky sú najkrajšie a som ti neskutočne vďačná za tvoj čas, námahu a energiu vynaloženú do toho. Každý večer z neho čerpám energiu (myslím na teba hehe) a pripomína mi ten môj vlastný životný cieľ. Ďakujem Luci. A budem musieť kúpiť dom, aby si mi tých obrazov mohla spraviť viac. :D :-*"

Janky Lux, spriaznená duša:

"Lucinkine obrazy..jeden s láskou darovala aj mne. A musím povedať, že pozitívnu zmenu v živote naozaj cítím...Samozrejme, že všetci sme si tvorcami svojho vlastného života a všetko začína nastavením, myšlienkou a prestavou samého o sebe.."


Galéria všetkých energetických obrazov

Energetický obraz ´Počiatok_ VOĽNÝ
Energetický obraz ´Počiatok_ VOĽNÝ
Energetický obraz ´Zdravie´pre upevnenie a udržanie si zdravia_Originál VOĽNÝ
Energetický obraz ´Zdravie´pre upevnenie a udržanie si zdravia_Originál VOĽNÝ
Život
Život
Prebudenie ľudstva
Prebudenie ľudstva
Energetický obraz ˇVďačnosťˇ_VOĽNÝ_rozmer 65x70cm
Energetický obraz ˇVďačnosťˇ_VOĽNÝ_rozmer 65x70cm
Radosť zo života_Originál VOĽNÝ 50x70cm
Radosť zo života_Originál VOĽNÝ 50x70cm
Energetický liečivý obraz na "Prekonanie strachov"_Originál VOĽNÝ_rozmer 50x60cm
Energetický liečivý obraz na "Prekonanie strachov"_Originál VOĽNÝ_rozmer 50x60cm
Energetický obraz "Stretnutie sa s energiou tvorenia"_Originál DAROVANÝ
Energetický obraz "Stretnutie sa s energiou tvorenia"_Originál DAROVANÝ
Obraz na "Privolanie lásky a nehy" do života_Originál PREDANÝ
Obraz na "Privolanie lásky a nehy" do života_Originál PREDANÝ
Obraz na privolanie "Hlbokej lásky"_Originál VOĽNÝ_rozmer 45x25cm
Obraz na privolanie "Hlbokej lásky"_Originál VOĽNÝ_rozmer 45x25cm
Obraz so zámerom privolania "Sily pre životnú zmenu"_Originál DAROVANÝ
Obraz so zámerom privolania "Sily pre životnú zmenu"_Originál DAROVANÝ
Energetický obraz na "Zrušenie rodinnej karmy" _Originál DAROVANÝ
Energetický obraz na "Zrušenie rodinnej karmy" _Originál DAROVANÝ
Obraz so zámerom podpory motivácie a vášne  "Rozdúchanie vnútorného ohňa"_Originál DAROVANÝ
Obraz so zámerom podpory motivácie a vášne "Rozdúchanie vnútorného ohňa"_Originál DAROVANÝ
Obraz so zámerom "Pokoj v duši"_Originál PREDANÝ
Obraz so zámerom "Pokoj v duši"_Originál PREDANÝ
Obraz so zámerom "Liečenie vnútorného dieťaťa"_Originál PREDANÝ
Obraz so zámerom "Liečenie vnútorného dieťaťa"_Originál PREDANÝ
Obraz na privolanie "Šťastia" do života_Originál PREDANÝ_rozmer 25x25cm
Obraz na privolanie "Šťastia" do života_Originál PREDANÝ_rozmer 25x25cm
Obraz na "Prekonanie vzorcov a programov"_Originál VOĽNÝ_ rozmer 70x60cm
Obraz na "Prekonanie vzorcov a programov"_Originál VOĽNÝ_ rozmer 70x60cm
Obraz na objednávku_"Povzbudenie plodnosti"_Originál PREDANÝ
Obraz na objednávku_"Povzbudenie plodnosti"_Originál PREDANÝ
Liečivý obraz "Povzbudenie vnútornej sily"_Originál VOĽNÝ
Liečivý obraz "Povzbudenie vnútornej sily"_Originál VOĽNÝ
Obraz so zámerom "Povzbudenie krásy a privolanie nádeje" do života_Originál PREDANÝ
Obraz so zámerom "Povzbudenie krásy a privolanie nádeje" do života_Originál PREDANÝ
Obraz so zámerom pre ´Nájdenie zmyslu života´_Originál DAROVANÝ_kópia možná
Obraz so zámerom pre ´Nájdenie zmyslu života´_Originál DAROVANÝ_kópia možná
Obraz so zámerom ´Privolanie toho pravého, vysnívaného partnera do života´_Originál DAROVANÝ
Obraz so zámerom ´Privolanie toho pravého, vysnívaného partnera do života´_Originál DAROVANÝ
Obraz so zámerom ´Povzbudenie vášne, zlepšenie kvality sexuálneho života´_Originál PREDANÝ
Obraz so zámerom ´Povzbudenie vášne, zlepšenie kvality sexuálneho života´_Originál PREDANÝ
Obraz so zámerom ´Sebarealizácia, kreativita´_Originál DAROVANÝ
Obraz so zámerom ´Sebarealizácia, kreativita´_Originál DAROVANÝ

Moje obrazy v interiéri