Druidsko-šamanská cesta s Ceremóniou Rapé na silových miestach v Malých Karpatoch

***Zažite návrat ku koreňom v náručí prírody***

Dovoľujeme si Vás srdečne pozvať na dobrodružstvo a sebapoznanie s liečivými komplexmi na silových miestach. Tento očistný a zároveň nabíjajúci deň povedú dve sestry, ktoré sa stretli a spojili svoje poznanie. Objavujeme, že Druid i Šaman majú mnoho spoločného a vnímame v sebe obe skúsenosti duše, ktoré sa prelínajú a zároveň dopĺňajú svojimi esenciami cudzokrajných medicín a miestnej tradície. 

S úctou a láskou vás prosíme bytosti tohto miesta, veďte nás na našej ceste
S úctou a láskou vás prosíme bytosti tohto miesta, veďte nás na našej ceste

Sprievodkyňa Lucia Jasna praktikuje už 5 rokov meditácie na energetických silových miestach,  Klárinka Lesní  navštevuje Druidskú školu vo výcvikovom priestore menhirových komplexov Čechách  2. rokom. 


Môžete sa tešiť na krásny pobyt v prírode s výbornou dostupnosťou pre deti aj dospelých. Zároveň sú to miesta v utajení pred bežnými turistami (mimo turistických chodníkov), ktoré nadobúdajú pocit, že sme sa ocitli mimo hluku a šumu civilizácie. Kamenné ceremoniálne miesta našich predkov sú ako stvorené k navodeniu vnútorných prežitkov, na liečenie a znovuzrodenie do potenciálu slobodnej bytosti, ktorá si tvorí svoju realitu. Naladíme sa na prírodu, jej dary, bytosti a posolstvá vekov uchované pradávnou civilizáciou na liečivých menhiroch. 


Pomáháme k uvedomění si sebe sama vzájemným zrcadlením bez soudů. 

S pomocí vhedů a sdilení pocitů vyjevených na silových místech společne spějeme k vyrovnanosti a sjednocení. ´

                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                               Klarinka Lesní

Cesta je vhodná na harmonizáciu párov..tu si Jurko a Maťa naciťujú mužsko-ženskú energiu stromov
Cesta je vhodná na harmonizáciu párov..tu si Jurko a Maťa naciťujú mužsko-ženskú energiu stromov

Kto to boli Druidi ? Z čoho vychádza ich učenie?


Materiál na naštudovanie histórie nájdete nižšie na stránke. My si ukážeme praktické cvičenia ukotvovania sa v časopriestore, vystredenie svojej bytosti v nekonečne, ochranné plášte, napojenie na centrálne plejádske slnko a základ učenia podľa druidskej widy a druidské cvičenia (druidské pozdravy atď) . Samozrejme počas cesty sú vítané doplňujúce otázky, rozhovory, zdieľanie skúseností a pod. 


Predvedieme a naučíte sa aj cvičenie na ukotvenie mužského a ženského princípu a prepojenie týchto princípov podľa egyptských mystérií, čo predstavuje napojenie Isis a Osiris (mužskej a ženskej) ochrannej energie. 


Budeme používať hudobné nástroje na vzývanie miestnych síl a živlov hudobnými nástrojmi a spoločným Ómovaním a spevom. 

Pochod lesom v cca rádiuse okolo 5km okolo bodu stretnutia, dokopy okolo 7-10 km chôdze, vhodné aj pre tehotné ženy a malé deti. 

Pri západe slnka bude možnosť zúčastniť sa ceremónie s indiánskou medicínou Rapé (dobrovoľné) na poslednom silovom mieste Kamenné tváre nad Horárňou. Rapé je hnedý prášok, hlavnou zložkou je Mapacho (tabak) s prímesou rôznych byliniek atď. Čistí detoxikuje fyzické aj emočné telo, napája nás na prírodu a živly, umoľnuje priechod myšlienok, sprítomňuje, harmonizuje, otvára nás liečeniu a napája nás na nás samých a svoje poslanie na tejto zemi Gayi. Viac o Rapé nižšie..Ceremóniou sprevádzajú obe lektorky, účastníci sa po vyčistení regenerujú a načerpávajú energiu na kameňoch. 


Po ceremónii sa spraví miesto na spanie na lúke nad kameňmi, založí sa oheň, pokračuje sa v cere, opeká sa pri ohníčku, spieva sa a debatuje o celom dni. 


Ranná druidská rozcvička, Isis a Osiris cvičenie pre nastolenie rovnováhy (mužko-ženská energia), druidské widy. Návšteva horného menhiru v tvare ihlanu, ranné liečenie na kameňoch, odchod domov. Približný harmonogram:

10:00 - 11:00     Uvítací a zoznamovací kruh

11:00-13:00       Rituál očistenia sa pred vstupom do lesa (posvätného priestoru)

13:00- 18:00     Hlavná časť programu: putovanie lesom a očistné techniky na silových miestach

19:00- 21:00     Ceremónia Rapé

21:00 - ráno    Zdieľanie pri ohníku, bubnovačka, opekanie večere

Po prebudení: Ranné cvičenie+ ranná návšteva silového miesta


Navštívime  niekoľko kamenných zoskupení  a  2 studničky rozmiestnených po lese nad Račou - Bratislava. Nejde o náročné šľapanie ale pripravte sa na chodenie do mierneho kopca ale zvládnu to aj ne-turisti. Budeme pracovať s dychom, tak aby to zvládli aj pomalší jedinci. Prípadne sa rozdelíme na pomalšiu a rýchlejšiu skupinku. :) Veľa času strávime priamo na liečivých kameňoch v rôznych oddychových (meditačných či liečebných polohách).  Časy presunov budeme prispôsobovať potrebám kruhu, nebudeme sa ponáhľať. Na mehniry vás budeme púšťať v menších skupinkách, tak aby sme rešpektovali liečivý proces v tichosti. Jedlo si zoberte prosím vlastné. Prosím v predvečer očistného dňa ani na mieste nepožívajte žiadne alkoholické nápoje. 


Čo si so sebou priniesť?

  • karimatku, spacák, stan, celtu alebo hamaku v prípade, že chcete prespať (veci si necháme počas aktívnej časti programu v aute),
  • prosím oblečte si pohodlné oblečenie prírodného materiálu (nešuštivé aby sme sa nerušili ) + pršiplášť v prípade dažďa, teplé veci na prezlečenie, náhradné topánky v prípade, že by malo pršať), 
  • ľahké ale výživné jedlo na obed, malý zdravý snack (ovocie, zelenina..) zabalené v papierových alebo textilných nie mikroténových sáčkoch,
  • obľúbené talizmany na nabíjanie na kameňoch a v studničkách, 
  • dostatok vody (budeme dopĺňať v studničkách - pitná voda),
  • zošit a písacie potreby, 
  • obetiny (vydymovadlá, sušené kvetiny),
  • hudobné nástroje k ohňu.
  • vreckovky papierové alebo textilné (pre ceremóniu rapé)

Veľmi sa tešíme, že vás môžeme sprevádzať touto úžasnou medicínou, ktorú obe poznáme a používame už nejaký čas na čistenie, harmonizáciu, otvorenie sa prítomnému okami. Medicína nespôsobuje psychotropné stavy ale má transformačný potenciál. Prepája skupinu, vytvára úžasnú atmosféru spojenie a podpory v kolektíve. Čas trvania ceremónie pre jedného človek je cca 30min. Súčasťou rituálu je aromaterapia s esenciálnmi olejmi DoTerra.

Viac o Ceremónii s ´Rapé sa dozviete TU


Cena: 111 EUR

Prihlasovanie  pomocou  formulára na konci tejto stránky. Záloha 11 EUR.

Zľava 22 EUR, pre opakujúcich účastníkov. 


Očistný vydymovací rituál pred vstupom do lesa
Očistný vydymovací rituál pred vstupom do lesa

O Druidoch k naštudovaniu...

Odporúčame si vypočujť  rozhovor so Zbyňkom Konstrunom zakladateľom druidskej školy v ČR, prípadne si zakúpte a prečítajte jeho knihu nielen o druidoch  ´2012 a dál.´ Ďalej vám ponúkame podcast s českými druidkami a  PDF dokument o Druidoch na stiahnutie.  

K zakúpeniu v Martinuse https://www.martinus.sk/?uItem=183155 alebo v iných kníhkupectvách. 

Stiahnite si PDF ´CELTIK - ENERGIE DRUIDŮ´s informáciami o Druidoch, zdroj: https://www.aladins.cz/


Miesto Stretnutia: Včelia lúka, Areál pod Horáreňou Krasňany, Pekná cesta

Konečná zastávka autobusu 154. Na mieste je bufet, detské preliezky a nad nimi sa nachádza Včelia lúka, tam vás budeme čakať v kruhu. Na miesto premáva MHD autobus 154, električka č. 3 na zastávku Pekná cesta alebo môžte pohodlne zaparkovať autom. Avšak ak pôjdete autom, tak šetrite životné prostredie a zaparkujte radšej pri Lidli alebo naplňte kapacitu vášho auta. Ďakujeme.

V prípade zlého počasia sa akcia preloží na iný dátum (iba ak by naozaj celý predošlý deň v kuse pršalo, nie v prípade občasných prehánok).


V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel číslo 0948 18 99 33 alebo mailom na lglejtekova@gmail.com. Taktiež nám prosím dajte vedieť, v prípade, že by ste meškali.  Budeme vás čakať. 

 


Chcem sa pridať na Šamansko-Druidské dobrodružstvo! 

Vyplňte prosím tento prihlasovací formulár.

+ zašlite nám zálohu 11 EUR na číslo účtu: SK05 0200 0000 00380243 2255.

Zľava 22 EUR pre opakujúcich účastníkov, tj. 89 EUR. 

My vám obratom registráciu potvrdíme. 

Tešíme sa na Vás!