Transformačná dotyková terapia

Jemná ženská dotyková terapia je vhodná pre každého komu chýba kvalita prijímania. Dotyk je prirodzenou potrebou každého živého tvora, tak človeka ako aj zvieraťa (poznáme u domácich miláčikov). Je neoddeliteľnou súčasťou nášho života od narodenia. Ak dotyk nemáme alebo ho nevieme prijímať, naše ´psyché´ začína strádať. Pociťujeme nervozitu, nevieme sa uvoľniť, sme nespokojní, nervózni alebo sme zlyhali ako partneri. Zvyšuje sa naša citlivosť, nevieme riešiť bežné problémy, chýba nám sebadôvera, stabilita. Naše vzťahy nie sú naplnené..


Vedecký hókus - pókus...

Vedci vykonávali na práve narodených šimpanzoch nasledovný pokus. Oddelili ich od matky a do klietky nainštalovali dve náhradné matky. Jednu studenú plechovú, tá však mala na sebe pripojenú fľašu s mliekom. A druhú plyšovú mäkkučkú, tá neponúkala žiadnu obživu. Hádajte, kde malý šimpanzík strávil najviac času? Rýchlo sa nacucal mlieka na plechovej matke a potom sa zvyšok času túlil k tej plyšovej. Celý článok o experimente TU.

Čo to o nás vypovedá? Dotyk je základná ľudská potreba, tak ako jedlo, spánok, pocit bezpečia.....Veľa ľuďom sa však v súčasnej dobe nedostáva alebo majú problém s jeho prijímaním. A nádejný partner to po čase vzdá..

Problém PRIJÍMANIA dotyku alebo pozornosti v akejkoľvek podobe sa v súčasnej dobe vyvstáva u veľkého počtu jedincov. Predchádzajúce generácie mali iné priority, napĺňali si predovšetkým potrebu bezpečia (po vojne), tzabezpečenia, materiálneho rastu, vzdelávania, cestovania (kapitalizmus). Dnes máme všetky tieto potreby (u väčšiny ľudí) naplnené. Sme však šťastní?  Očakávania od partnerského zväzku sa za posledné roky zmenili. Od partnera potrebujeme okrem stability a lásky aj  pozornosť, trávenie spoločného času, zdieľanie svojich snov a túžob, pochopenie, prijímanie svojich kladných aj záporných vlastností a z toho vyplývajúci osobný rast. Naši rodičia nás na to nepripravili, ani nemohli, žilo sa predtým úplne inak. Ak momentálne partnera nemáte, tak to isté očakávame od rodiny a priateľov, susedov, kolegov, známych. Napríklad mojej maminy sa doma nikdy nespýtali, ako sa má, či niečo nepotrebuje alebo či je šťastná. Pretože je veľmi otvorená, naučila sa to  časom ale tie prvé roky života (narodila som sa ako dieťa náhody a prvé mesiace som vôbec nemala svoj život istý) ovplyvnili celý môj život.

Zamyslite sa...

Dokážete prijímať samých seba, takých ako naozaj ste? Poznáte a plne rešpektujete svoje potreby? Viete spoznať, kde sú vaše hranice a dať stopku,  keď sú prekračované? Viete povedať s láskou ale úprimne, čo chcete a čo naopak nechcete? Prijímate svoj osud alebo ste v každodennom odpore? Na koľko percent? Schválne, skúste si to.  Kedykoľvek sa v priebehu dňa na chvíľku zastavte a zamyslite sa,  na koľko percent prijímate, to čo sa vám práve deje a na koľko percent to odmietate? Ak ste viac ako 50% času v odmietaní, to znamená, že polovicu vášho dňa robíte niečo, čo nechcete a vtedy sa nedá hovoriť, o kvalitnom živote. Dotyky, objatia, pohladenia....Ako často sa dejú vo vašom živote?  Sú vám príjemné či ich odmietate? Viac prijímate, či dávate? S akou energiou?


Máte pocit, že len dávate a nikto vám to nevracia naspäť? Na koľko percent prijímate samých seba? A na koľko percent sa snažíte všetko zvládnuť sami a neprijímate pomoc od druhých? Ak máte zavreté srdiečko, tak majú ľudia problém sa cez jeho železné obruče prebiť. Vyžadujete si pozornosť a nič vám nie je dosť. Pretože sa vám táto potreba nikdy nemôže naplniť. Ako dlho ich to bude baviť? Týždeň, mesiac..? A potom ste zas sami..Tento problém vzniká v rannom detstve, vtedy, keď bolo bábätko odmietané zo strany matky a nedostalo sa mu dosť pozornosti, dotykov, bolo kojené podľa hodín, plakalo a nikto neprichádzal, nebolo brané na ruky a podobne. A to napriek snahy matky (možno neprišla len raz a to nám stačilo na vytvorenie vzorca odmietania). V detstve vás možno zahriakli, že s moc prejavujete a otravujete rodičov svojim spievaním a podobne. Zranenie z odmietania sa v dospelosti prejavuje nadmerným vyžadovaním pozornosti alebo naopak prílišnou uzavretosťou, plachosťou, v horšom prípade snahou o manipuláciu ostatných a vydieraním.

Všetko sa dá riešiť..

Veríme, že duša si vyberá svoje skúšky na ceste životom. Nikoho neobviňujeme, za to, čo sa nám v živote deje. Vytvorili sme si to my samy, aby sme sa zas mohli plne nadýchnuť. Podľa nás je dôležité prijať predovšetkým sám seba a svoje potreby. Celý život hľadáme ten správny balans medzi prijímaním a dávaním. Počas transformačnej terapie budete prijímať jemné dotyky dvoch skúsených ženských terapeutiek v bezpečnom prostredí. Maximálna sloboda prejavu je zabezpečená, môžete vyjadriť svoje pozitívne aj negatívne pocity v akejkoľvek podobe. Absolútna úprimnosť, sledovanie svojich hraníc, vyjadrenie svojich túžob, kričanie, vyjadrenie zlosti..to všetko tu môže byť a je akceptované. Vy ste akceptovaní takí akí ste. My sme tu pre vás aby sme vám vytvorili priestor pre vaše liečivé procesy.

Naša terapia vám v bezpečnom (laboratórnom prostredí) poskytne možnosť skúšať si prijímať dotyky bez toho aby ste ich museli opätovať. Budete mať možnosť vyskúsať si a prekonávať svoje hranice. Ale aj povedať NIE..alebo si naopak vypýtať, to čo je vám príjemné. Tak sa čoraz viac vžijete do úlohy, toho kto tvorí svoj život. 

Terapia trvá cca 2-3 hodiny, vhodná v denných aj večerných hodinách. Po terapii si už nič neplánujte, čas venujte sebe, tak aby ste mohli v samote ak je to možné integrovať.

Nejde o poskytovanie sexuálnych služieb, klient sa terapeutiek nedotýka. Počas terapie môžu byť použité niektoré nesexuálne tantrické praktiky.


Terapia je vhodná týchto problémoch:

- všeobecná nechuť do života, strata zmyslu prečo žiť,

- neschopnosť prijímať dotyky,

- bloky v sexualite, vzťahu k sexu a zablokovaní panvy, 

- depresia, úzkosti, poruchy spánku, strata chuti do jedla,

- problémy v partnerstve,

- dlhodobá osamelosť,

- nervozita, stres, napätie,

- nízka sebahodnota, strata sebadôvery

- prijatie pozície obete

- stres, neschopnosť sa uvoľniť, prílišná potreba všetko kontrolovať


Cena 150 EUR 1 terapeut

Čas trvania 2-2,5hod

Metódy: psychoterapia, bodywork, dýchacie techniky, psychosomatika, klasická masáž, celotelová intuitívna masáž bez erotogénnych zón